Naga Markets

bitcoin-na-faliZnany amerykański finansista Anthony Scaramucci podkreślił, że bitcoin nadal przebywa na wczesnym etapie adopcji. Z tego też powodu na jego wykresie dochodzi do częstych i silnych wahań cenowych. W opinii tego przedsiębiorcy popularność tej kryptowaluty będzie rosła z czasem tak, jak to było w przypadku rozwoju systemu telefonicznego na początku XX wieku.

Bitcoin wciąż na fali

Podczas rozmowy z CNBC założyciel SkyBridge Capital przyznał, iż firma w której pełni funkcję partnera zarządzającego, ma bycze nastawienie w stosunku do przyszłej ceny bitcoina. Jej wiara w tę kryptowalutę jest na tyle duża, iż wykazuje ona pełną gotowość do akceptacji jego wysokiej zmienności. 

BTC handluje obecnie w okolicach 36 500 USD za monetę. Rekordowy szczyt cenowy na tej kryptowalucie został odnotowany w połowie kwietnia br. Wyniósł on wówczas 64 863 USD według uśrednionych danych z CMC.

Kurs bitcoina spadł o ponad 40% od swojego ATH do aktualnych poziomów. W pewnym momencie wartość tej kryptowaluty zmniejszyła się nawet o połowę licząc od najwyższego punktu na wykresie do najniższego z ostatnich 2 miesięcy. 

Znany finansista postanowił przypomnieć jednak, iż BTC nadal utrzymuje się w świetnej formie. Podczas jednej z rozmów z CNBC odniósł się on do poziomów, wokół których bitcoin oscylował jeszcze na początku stycznia. Były to okolice 29 000 USD. Od tamtej pory cena utrzymuje się na blisko 26% plusie!

Adopcja BTC będzie postępować z czasem

Założyciel SkyBridge Capital twierdzi, że wahania, jakie pojawiają się na wykresie najstarszej kryptowaluty, należy po prostu zaakceptować. Mówiąc o nich, podkreślił, iż wciąż znajduje się ona na wczesnym etapie adopcji. Z czasem, gdy popyt na nią będzie rósł, również zmiany cenowe proporcjonalnie ulegną zmniejszeniu.

Anthony Scaramucci przytoczył również obraz oferty publicznej Amazona z 1997 r. Zaznaczył przy tym, że inwestorzy, którzy włożyli, choć 10 000 USD w akcje i nie uciekli z rynku, mają teraz około 24 miliony USD. Istotne jest tu jednak to, iż poddawani byli oni aż ośmiu okresom, w których to ceny spadały o co najmniej 50%.

Amerykański finansista porównał wzrost zainteresowania bitcoinem do popytu, jaki zaczął wytwarzać się na telefony na początku XX wieku. Mówiąc o nim, stwierdził, że z BTC będzie bardzo podobnie. 

AVA Trade

Najstarsza kryptowaluta, jako zamiennik złota?

Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu spodziewa się wzrostów na wykresie najstarszej kryptowaluty w ciągu nadchodzących 24 miesięcy. Firma, którą założył, ma zwyżkowe nastawienie do przyszłego kursu bitcoina. Według doniesień ze strony CNBC SkyBridge Capital posiada około 500 milionów USD w tej kryptowalucie. 

W opinii tego finansisty BTC może stać się nawet zamiennikiem złota. Mówiąc to, miał on na myśli funkcję, jaką pełni bitcoin, oprócz bycia cyfrowym pieniądzem. Dla wielu inwestorów jest on także bardzo dobrym nośnikiem wartości, który w pewien sposób zabezpiecza środki przed inflacją walut fiducjarnych. Z tego też powodu kryptowalutę tę często nazywa się cyfrowym złotem. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułTauron nabył projekt farmy wiatrowej Majewo o mocy 6 MW w warmińsko-mazurskim
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) do końca wakacji osiągnie poziom 1,25 dol., uważa ING
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here