Naga MarketsBitcoin (BTC) walutą wypłat dla pracowników. Salwador rozważa taki projekt

Rolando Castro, Minister Pracy i Opieki Społecznej w Salwadorze powiedział, że rząd rozważa możliwość wypłaty wynagrodzenia przez lokalne przedsiębiorstwa wynagrodzenia swoim pracownikom w bitcoinach (BTC). Kraj z Ameryki Środkowej w tym miesiącu zaakceptował najstarszą kryptowalutę jako legalny środek płatniczy, a biznesom kryptowalutowym, które zainwestują w nim swój kapitał zapewnił zwolnienia z podatków.

  • Salwador to państwo w Ameryce Środkowej, które pod względem PKB na osobę sklasyfikowane jest na 121. pozycji (dla porównania Polska znajduje się na 45. miejscu)
  • W celu walki z kryzysem gospodarczym prezydent Nayiba Bukele i parlament zatwierdzili BTC jako prawny środek płatniczy
  • Ma to zmniejszyć zależność od dolara i napędzić dodatkowe inwestycje w kraju
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wypłata w bitcoinach? Salwador rozważa taką możliwość

Według lokalnej stacji radiowej 107.7 Fuego GMV, Castro omówił kwestię pracodawców płacących swoim pracownikom w bitcoinach z urzędnikami z Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Gospodarki. Jego uwagi pojawiają się tydzień po tym, jak parlament zatwierdził użycie kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego.Salwadorska ustawa o integracji monetarnej z 2001 r., która zapewniła ramy legislacyjne, aby ostatecznie zastąpić salwadorski colón dolarem amerykańskim określa, że pensje i opłaty mogą być wypłacane wyłącznie w colonach lub dolarach. Jednak te pierwsze są obecnie rzadko używane w tym liczącym sobie 6 milionów mieszkańców państwie.

Nie jest jasne, czy zatwierdzenie BTC jako prawnego środka płatniczego w kraju rozszerzy istniejące prawo lub je zastąpi. Projekt ustawy prezydenta Nayiba Bukele wskazuje, że “składki podatkowe mogą być płacone w BTC”, a “dla celów księgowych USD będzie używany jako waluta referencyjna”.

Od czasu pierwszego ogłoszenia, że wprowadzi pro-bitcoinową legislację na konferencji Bitcoin 2021 w Miami na początku tego miesiąca, Bukele rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię promowania kryptowaluty i górnictwa cyfrowych aktywów w Salwadorze. W zeszłym tygodniu prezydent wezwał państwową firmę geotermalną do udostępnienia niektórych obiektów górnikom BTC.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy kryptowalut | dax 30 index | eur/usd wykres | prognozy bitcoin | kurs pgnig | cfd jak działa | pkobp akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAllegro odnotowało wczoraj dobrą sesję, WIG20 stracił ponad 1 procent
Następny artykułGdy insiderzy sprzedawali akcje AMC, te wzrosły dwukrotnie na Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here