Naga MarketsBitcoin (BTC) walczy ze wsparciem od 6. sesji. Altcoiny również w miejscu 13 listopada 2019Notowania Bitcoina we wtorek osuwały się na najniższe poziomy od 25 października, wybijając poziom 8600 dolarów. Ostatecznie jednak sesja zamykała się ze skromnym zyskiem powyżej strefy wsparcia, które trzyma cenę w ryzach od sześciu sesji. Stabilizacja kursu BTC powoduje, że w miejscu stoją również największe altcoiny, co doskonale widać na wykresie Ethereum (ETH), Litecoina (LTC) oraz Bitcoin SV (BSV).


Bitcoin korzysta z konfluencji wsparć. Kurs BTC jednak poniżej 9 tys. dolarów

Maksima z pierwszej połowy października blokują spadki Bitcoina niemal od tygodnia. Poziom wspomaga dodatkowo ułożona poziomo 200-okresowa średnia wykładnicza (EMA) oraz linia trendu spadkowego rysowana od początku roku. Przeciwwagą dla silnej konfluencji wsparć jest psychologiczny opór na wysokości 9 tys. dolarów – BTC porusza się obecnie pod tym poziomem i znajduje w klasycznym impasie pomiędzy przysłowiowym młotem i kowadłem.

Redaktor i analityk Comparic24.tv, Maksymilian Bączkowski, prognozował w zeszłym tygodniu, że Bitcoin powinien wzrastać do okolic niespełna 10 tys. dolarów, a następnie do 10,7 tys. dolarów, co wynika z średnioterminowych zasięgów, najpierw na rynku pojawić musi się jednak zwiększony wolumen, którego cały czas brakuje. Jeżeli więc impas będzie się utrzymywał, a liczba rąk wymieniających zlecenia ponownie spadnie, wtedy wybicie istotnego wsparcia może stać się łatwiejsze, ciągnąć cenę na nowe minima listopadowe.

Bitcoin 13.11 kurs BTC
Bitcoin kurczowo trzyma się wsparcia na 8700 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Chociaż od początku tego roku Bitcoin nadal zyskuje 150%, to od najwyższych tegorocznych poziomów jego wzrost procentowy skurczył się o połowę. Jeszcze w czerwcu, gdy cena BTC podchodziła niemal pod 14 tysięcy dolarów, zwrot z inwestycji od początku 2019 wynosił niemal 300%.

Spokojnie na rynku altcoinów – Bitcoin SV, Litecoin i Ethereum przyklejone do wsparć

Niezależnie od tego czy spojrzymy na wykresy Litecoina, Ethereum, czy nawet Bitcoin SV, ich sytuacja jest bardzo zbliżona. Szczególnie w przypadku LTC oraz ETH widać mocną zależność od lokalnych wsparć i niemal ślepe podążanie za wydarzeniami na Bitcoinie. Z tego trendu wyłamywać próbuje się co prawda BSV, ale również od niemal miesiąca odbija od lokalnych minimów pozostając w konsolidacji pomiędzy poziomem 124 dolarów (dołek) oraz 144 dolarów (szczyt).

Notowania ETH są z kolei przyklejone do średniej 50 EMA, która w tym momencie znajduje się na wysokości 184 dolarów i blokuje silniejszą deprecjację od ponad tygodnia. Kurs LTC również oparł się o średnią z ostatnich pięćdziesięciu sesji korzystając jednocześnie ze wsparcia na szczytach z pierwszej połowy października (60 dolarów).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here