Naga Marketsmoneta BitcoinBitcoin (BTC) wzniósł się wczoraj na nowe poziomy cenowe ustanawiając wczoraj maksimum na giełdzie Coinbase nieco pond poziomem 8300 USD. Nagła aprecjacja cen ponownie nasuwa zarzuty jakoby ​​skoki cen zostały zaprojektowane.

Kurs BTC notowany był w czwartek o godzinie 5:20 UTC na poziomie 8131,07 USD, co odpowiadało wolumenowi o wartości około 18 mld USD, z czego 72% stanowiły pary z Tether (USDT). Niedawna aprecjacja Bitcoina wynika z serii nowych wpływów USDT, odnotowywanych głównie w warstwie Omni Bitcoin i sieci Ethereum.


Bazując na statystykach z CoinMarketCap, obecnie wartość USDT w obiegu przekracza 3,35 miliarda, a kolejne 800 milionów w USDT znajdziemy w sieci Ethereum.

Amerykanie najaktywniejsi

Podczas ostatniej wspinaczki cen Bitcoina największą aktywność odnotowano na giełdach Coinbase, Bitfinex, Bitstamp i Kraken, co sugeruje powrót amerykańskich inwestorów. Jednakże wysoce aktywne były także giełdy azjatyckie, co było jedną z przyczyn zwiększonego drukowania USDT.

Sceptycy dostrzegają również manipulacje wykorzystujące boty, na które podatna jest giełda Bitfinex:
https://twitter.com/Bitfinexed/status/1138919123252068352

Istnieją dalsze dowody na to, że podwyżka cen w środę po południu zbiegła się ze skokiem aktywności na giełdzie Bitfinex:


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin z szansą na ponowny atak tegorocznych maksimów?

Pod koniec maja Bitcoin (BTC) w relacji do dolara nakreślił maksima na poziomie 9090 USD (dane z giełdy Coinbase). Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD poniżej, po tym wydarzeniu nastąpiła korekta do wsparcia w okolicach 7500 USD, które utrzymuje notowania w czerwcu br.

Zobacz też: Litecoin (LTC) na nowych maksimach w tym roku przed “halvingiem”

Wczorajsze wybicie w górę może aktywować dalszą zwyżkę do maksimów z lipca 2018 roku przy 8500 USD, na następnie w kierunku tegorocznego szczytu. Kolejny kluczowy cle wypada blisko 9950 USD (ekstrema z maja ubiegłego roku).

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) - wykres dzienny - 13 czerwca 2019
Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres dzienny – 13 czerwca 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here