Naga MarketsBitcoin (BTC) w okolicach 16.000 USD. Kryptowaluta pokonuje główne aktywaTydzień wyborczy w Stanach Zjednoczonych zaowocował gwałtownym umocnieniem Bitcoina (BTC). Dzięki temu, wyniki najstarszej kryptowaluty znacznie przewyższyły w tym roku główne klasy aktywów. Notowania BTC/USD na giełdzie Bitstamp znalazły się bardzo blisko poziomu 16.000 USD.

  • Bitcoin w relacji dolara od początku roku wzrósł o prawie 120 proc.
  • Kontynuacje trendu obserwujemy od dnia wyborów w USA
  • Złoto, główny rywal BTC wzrosło w tym roku o nieco ponad 28 proc.

Silny Bitcoin od dnia wyborów w USA

Notowania Bitcoina od początku obecnego roku do dzisiejszych maksimów wzrosły o około 120 proc. Dla porównania, największy rywal BTC – złoto, zyskało w tym roku ponad 28 proc.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Bitcoin notuje silny wzrost od wtorku, kiedy rozpoczęły się wybory prezydenckie w USA, gdzie Joe Biden i Donald Trump biorą udział w wyścigu o Biały Dom. Kulminacja wzrostów przypadła na wczorajszą sesję, kiedy to notowania BTC/USD wzrosły o ponad 10 procent.

Zwolennicy kryptowalut twierdzą, że eskalacja pandemii i spadający dolar w obliczu coraz luźniejszej polityki pieniężnej zapewnią większe zyski cyfrowym aktywom, gdy inwestorzy będą poszukiwać wartości. Sceptycy twierdzą natomiast, że rynki kryptowalut mają historię dzikich wahań i po prostu jeżdżą na fali płynności.

Kandydat demokratów Joe Biden pojawia się na skraju przejęcia prezydentury od Donalda Trumpa, który kwestionuje wiarygodność wyborów. Zacięty wyścig Senatu może zostawić izbę pod kontrolą republikanów. Tak podzielony rząd zmniejsza szanse na olbrzymie bodźce fiskalne i zwiększa presję na Rezerwę Federalną, aby jeszcze bardziej poluzować politykę pieniężną.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BTC skieruje się do 17.000 USD?

Cena Bitcoina w ostatnim czasie z łatwością pokonuje kolejne bariery. Dziś jednak obserwujemy niezdecydowanie uczestników rynku w następstwie wyznaczenia szczytu w okolicach 16.000 USD.

Trend pozostaje jednak wzrostowy, co widać na pierwszy rzut oka. Istotny celem z technicznego punktu widzenia może być poziom 17.000 USD. Właśnie w tych okolicach utworzył się szczyt w styczniu 2018 roku, od którego kurs osunął się o ponad 60 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here