Naga MarketsBitcoin BTC w grupie "szczególnego ryzyka" dla regulatorów Komitetu Bazylejskiego Komitet Bazylejski przedstawił propozycje dotyczące traktowania aktywów cyfrowych w systemie bankowym. Bitcoin oraz inne kryptowaluty musiałyby mieć pełne pokrycie w dolarach dla wyrównania ewentualnych strat. Kurs BTC rośnie dziś ponad poziom 37 000 USD. 

Wymagania kapitałowe dla aktywów cyfrowych

Konserwatywne podejście globalnych regulatorów zakłada, że banki musiałyby posiadać odpowiednią ilość kapitału do pokrycia ewentualnych strat z kryptowalut. Podejście to może zapobiec szerokiemu wykorzystaniu bitcoin i innych aktywów cyfrowych przez głównych pożyczkodawców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego składający się z regulatorów z wiodących światowych centrów finansowych, zaproponował podwójne podejście do wymogów kapitałowych dla krypto-aktywów posiadanych przez banki w swojej pierwszej regule dla powstającego sektora.

Komitet w Bazylei stwierdził w publicznym dokumencie konsultacyjnym, że chociaż ekspozycja banków na krypto-aktywa jest ograniczona, ich ciągły wzrost może zwiększyć ryzyko dla globalnej stabilności finansowej, jeśli nie zostaną wprowadzone wymogi kapitałowe.

Regulacje Bazylei wymagają, aby banki przypisywały „wagi ryzyka” różnym rodzajom aktywów w swoich księgach, przy czym są one sumowane w celu określenia ogólnych wymogów kapitałowych.

Bitcoin z pełnym pokryciem w dolarach

W przypadku kryptowalut Komitet proponuje dwie szerokie grupy. Pierwsza obejmuje pewne tokenizowane tradycyjne aktywa i stablecoiny, które podlegałyby istniejącym przepisom i byłyby traktowane w taki sam sposób jak obligacje, pożyczki, depozyty, akcje lub towary.

Oznacza to, że waga może wynosić od 0% w przypadku tokenizowanej obligacji skarbowej do 1250% lub pełnej wartości aktywów pokrytych kapitałem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Druga grupa obejmuje kryptowaluty, takie jak bitcoin, które zostałyby poddane nowemu „konserwatywnemu traktowaniu ostrożnościowemu” z wagą ryzyka 1250% ze względu na ich „szczególne ryzyko”.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here