Naga MarketsBitcoin (BTC) w długim terminie będzie kosztował 130 tys. dol., twierdzi JPMorganJPMorgan twierdzi, że zmienność bitcoina spadła w ostatnich tygodniach, dzięki czemu kryptowaluta stała się bardziej atrakcyjna dla inwestorów instytucjonalnych. Bank zrewidował również swój cel cenowy dla bitcoina do poziomu 130 tys. dol.

  • Bitcoin zdaniem JPMorgan w długim terminie wzrośnie do 130 tys. dol.
  • Wcześniej instytucja zakładała aprecjację do 146 tys. dol., obcina jednak prognozy przez spadek cen złota
  • Ostatecznie zmienność BTC i żółtego metalu powinny się zrównać, jak na razie do takiego stanu jednak nadal daleko

Bitcoin zyska na zwiększonej adopcji instytucjonalnej, twierdzi JPMorgan

JPMorgan informował w zeszłym tygodniu, że zmienność cen bitcoina spadła w ostatnich tygodniach zauważając, że dzięki temu kryptowaluta stała się bardziej atrakcyjna dla inwestorów instytucjonalnych poszukujących aktywów o niskiej korelacji, aby zdywersyfikować swoje portfele inwestycyjne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wysoka zmienność BTC była jedną z największych barier w przyjęciu kryptowalut przez instytucje, wyjaśnił JPMorgan dodając, że teraz widzi oznaki normalizowania się wskaźników zmienności co jest naturalne dla zwiększających swoją dojrzałość rynków.

Ostatnia zmiana w strukturze korelacji bitcoina w stosunku do tradycyjnych klas aktywów prawdopodobnie zwiększy instytucjonalną adopcję bitcoina. Opierając się na obecnej cenie złota w wysokości 1700 dolarów za uncję stwierdzamy, że cena bitcoina musiałaby wzrosnąć do 130 000 dolarów, aby dorównać całkowitej inwestycji sektora prywatnego w złoto – komentowali analitycy JPMorgan.

Średnia zmienności BTC z 30 ostatnich sesji znalazła się na najniższym poziomie od grudnia 2020 r. Źródło: Tradingview.com

Jeśli zmienność bitcoina będzie nadal zbieżna ze zmiennością złota bank prognozuje wzrost wartości najstarszego kryptowalutowego aktywa do wartości sześciocyfrowych. Biorąc pod uwagę jak duże są inwestycje finansowe w złoto, każda próba wyparcia złota jako “alternatywnej” waluty implikuje duże wzrosty bitcoina w długim terminie, dodaje instytucja.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Złoto w dół, a razem z nim prognozy cenowe dla BTC

Bank inwestycyjny wcześniej przewidywał, że cena bitcoina osiągnie 146 tys. dolarów w długim terminie, ale obniżył swoje szacunki, ponieważ cena złota spadła ostatnio ze szczytowego poziomu 1900.

– Spadek ceny złota od tego czasu mechanicznie zmniejszył szacowany potencjał wzrostowy dla bitcoina jako cyfrowej alternatywy dla cennego kruszcu, zakładając zrównanie z wagą złota w portfelu – wyjaśnił bank.

Gdy JPMorgan prognozował 146 tys. dol. za BTC cena złota wynosiła ponad 1900 dol. Obecnie jest natomiast o 200 dol. niższa. Źródło: Tradingview.com

Docelowa cena bitcoina jest oparta na oczekiwaniach JPMorgan, że zmienność BTC będzie zbliżona do zmienności złota. Jednak ta zbieżność nie nastąpi w najbliższej przyszłości, ponieważ trzymiesięczny wskaźnik ruchów BTC wynopsił ostatnio 86%, w porównaniu do zaledwie 16% dla złota.

– Konwergencja w zmienności pomiędzy bitcoinem a złotem jest mało prawdopodobna w krótkim terminie, jest to proces wieloletni. Sugeruje to, że powyższy teoretyczny cel cenowy bitcoina na poziomie 130 tys. dol. powinien być traktowany jako długoterminowy – podsumował JPMorgan.

Od początku roku bitcoin pdowoił swoją wartość natomiast w tym samym czasie złoto traciło 10%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania walut w czasie rzeczywistym | wartość złotego | sp500 wykres | biomed lublin akcje | lotos kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWig20 zyskuje we wtorek rano 1,6%. Analiza notowań: KGHM, Dino Polska, Tauron oraz PCF Group
Następny artykułDolar zyskuje, w przestrzeni G-10 minimalnie ustępują mu korona szwedzka oraz euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here