Naga MarketsBitcoin (BTC) uzupełni bilans finansowy magazynu TIMEInstytucjonalny menedżer funduszy kryptowalutowych Grayscale nawiązał współpracę z uznanym nowojorskim magazynem TIME, aby wyprodukować edukacyjną serię wideo na temat aktywów kryptowalutowych. Partnerstwo zostało ogłoszone przez dyrektora generalnego Grayscale, Michaela Sonnenshein. Ujawnił jednocześnie, że TIME i jego prezes, Keith Grossman, otrzymają wynagrodzenie w bitcoinie (BTC).

  • TIME działa nieprzerwanie od prawie 100 lat na amerykańskim rynku
  • W tym roku magazyn zainteresował się kryptowalutami, wchodząc m.in. w rynek NFT
  • Teraz spółka dołącza do grona podmiotów, które mają zamiar uzupełinć swój bilans finansowy o bitcoina

TIME to kolejna  spółka, która będzie posiadała bitcoina

Jak poinformowano, TIME nie zamierza konwertować bitcoinów, które otrzyma w ramach transakcji, na walutę tradycyjną (USD) i ma zamiar utrzymywać aktywa kryptowalutowe w swoim bilansie finansowym. Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących partnerstwa i kwot na jakie ma ono opiewać.

Te artykuły również Cię zainteresują
TIME został po raz pierwszy wydany 3 marca 1923 roku i jest amerykańskim tygodnikiem społeczno-politycznym, który posiada największy nakład wśród wszystkich tego typu periodyków na terenie Stanów Zjednoczonych. Pomimo swojej stuletniej tradycji twórcy magazynu nie są zamknięci na nowe technologie.

W zeszłym miesiącu postanowili skorzystać z obecnej manii wokół niezamiennych tokenów NFT przygotowując zestaw tokenizowanych okładek magazynu. Jedna z nich, z 19 stycznia 1959 roku, została sprzedana pod koniec marca za 135 ETH, czyli niemal 250 tys. dol.

Jestem podekscytowany, że Grayscale pracuje z TIME nad nową serią wideo, która ukaże się tego lata i zaprezentuje przestrzeń kryptowalut. Co równie istotne, KeithGrossman i TIME zgodzili się na wynagrodzenie w bitcoinie i będą trzymać BTC w swoim bilanesie finansowym. To pierwsze takie nasze partnerstwo medialne! – komentował Michael Sonneshein, prezes Grayscale, na Twitterze.

Według Bitcointreasuries.com, TIME stanie się 33. spółką, która posiada bitcoina w swoim bilansie. TIME dołącza do grona czołowych amerykańskich firm, między innymi MicroStrategy – która zainwestowała miliardy w BTC od sierpnia 2020 roku, Square – który dodał 4 709 BTC do swojego bilansu w październiku, oraz Tesli – która zakupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów w styczniu.

Międzynarodowa korporacja inwestycyjna Blackrock również zainteresowała się kryptowalutami w tym roku, zarabiając ponad 360 tys. dolarów na relatywnie niedużej długiej pozycji przy użyciu kontraktów terminowych na BTC.

Najnowsza umowa z TIME oznacza istotne partnerstwo między gigantami świata mainstreamu i kryptowalut. Grayscale to spółka założona w 2013 roku i ma pod zarządzaniem aktywa kryptowalutowe o wartości 46 miliardów dolarów, w tym około 3% całkowitej podaży BTC znajdującej się w obiegu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin jest “bykiem w klatce”. Kurs BTC gotowy do ucieczki zdaniem Bloomberga
Następny artykułPGE S.A. [PGE], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here