Naga MarketsBitcoin (BTC) utrzyma się nad 50 tys. dol. dzięki zakupom wielorybów, uważa CrossTowerRaport udostępniony przez instytucjonalną platformę handlu kryptowalutami CrossTower podaje, że duzi inwestorzy nie pozwolą bitcoinowi (BTC) spaść poniżej poziomu 50 tys. dol. Zgodnie z zawartymi w raporcie wnioskami, adresy posiadające ponad 1000 BTC wzrosły do rekordowych poziomów w styczniu, co świadczy o silnym kupowaniu dołków przez wieloryby pomimo stosunkowo wysokiej ceny BTC.

  • W styczniu bitcoin zanotował korektę o 30% spadając z 42 do 29 tys. dol., co miało być okazją do wzmożonych zakupów w wykonaniu bitcoinowych wielorybów
  • Wydarzenia z ostatnich tygodni potwierdzają, że duzi gracze coraz poważniej podchodzą do inwestycji w BTC
  • Bitcoin koryguje na początku nowego tygodnia, od pierwszych dni lutego nadal zyskuje jednak ponad 40%

Bitcoin dzięki wielorybom nie spadnie poniżej 50 tys. dol. za jednego BTC

W połączeniu z pozytywnymi wydarzeniami biznesowymi w branży, takimi jak decyzja Mastercard o integracji niektórych kryptowalut z usługami płatniczymi i nowouruchomione usługi powiernicze BNY Mellon, perspektywy pozostają korzystne dla rynków aktywów cyfrowych zdaniem raportu CrossTower. Firma wzmacnia swoją byczą tezę również najnowszą decyzją Tesli o zakupie BTC o wartości 1,5 mld dol., która może przełożyć się na zmiany w zakresie zarządzania nadwyżkami kapitałowymi również przez inne spółki z Wall Street.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uważamy, że rekordowa ilość adresów posiadających 1000+ BTC w ostatnich tygodniach jest dowodem na rosnące zainteresowanie instytucjonalne i prawdopodobnie odzwierciedla wiele nagłówków w styczniu i lutym o inwestorach instytucjonalnych, którzy aktywnie angażują się w rynek BTC – komentuje Martin Gaspar, analityk CrossTower.

CrossTower odnotował również gwałtowny spadek sumy bitcoinów utrzymywanych na scentralizowanych giełdach pośród rekordowych udziałów i wolumenu stablecoinów, opisując ten trend jako zapewniający dalszą presję wzrostową. Analizując dane z CryptoQuant autorzy raportu podają, że wolumeny stablecoinów na giełdach kryptowalutowych wyniosły łącznie 7,4 miliarda dolarów w lutym – co przekłada się na wzrost o prawie 159% w stosunku do grudnia 2020 roku.

– Naszym zdaniem, wielu inwestorów instytucjonalnych wchodzi z mentalnością buy-and-hold, gdyż podchodzą do bitcoina jak do cyfrowego złota. Dane on-chain sugerują, że ci inwestorzy, tradycyjnie postrzegani jako smart money, patrzyli na styczniową słabość cenową jako okazję do nabycia BTC lub wejścia w nowy dla siebie rynek, co wspiera nasze prognozy aprecjacji bitcoina – dodaje Gaspar.

Cena BTC na początku nowego tygodnia mocniej koryguje testując poziomy poniżej 47 tys. dol. Pomimo tak silnych spadków z poniedziałku i wtorku, bitcoin nadal od początku miesiąca zyskuje ponad 40%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq index notowania | prognoza dla dolara | btc kurs | akcje jsw | btc prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt najsilniejszy wśród głównych walut. Kurs GBP/USD zbliża się do 1,41 dol.
Następny artykułCryptiony, polski projekt ułatwiający rozliczenie podatku od kryptowalut
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here