Naga Marketskurs bitcoinaKurs bitcoina ugruntował swoją pozycję w przedziale od 7 600 do 9 000 USD i powoli odzyskuje na chwilę utracony rozpęd. Weteran handlu kryptowalutami, analityk Filbfilb, potwierdza w swoim najnowszym biuletynie Decentrader, że przed zbliżającym się halvingiem powinniśmy zobaczyć jeszcze cenę 12 500 USD.

Analiza sugeruje, że obecne poziomy wsparcia na wykresie i solidne wolumeny mogą zapobiec spadkom. Do tego dochodzi poziom wsparcia na pułapie 8 100 USD. Co prawda w sieci bez problemu można znaleźć prognozy dot. spadku aż do 5 000 USD, ale dziś taki scenariusz wydaje się mało realny.

Kurs bitcoina: niżej nie spadnie?

“Często łatwo jest dać się porwać narracji na Twitterze i ulec lękowi związanemu ze spadkiem do 5 tys. dolarów. W tej chwili nie widzę jednak argumentów [dot. takiego scenariusza] na wykresie”

– twierdzi analityk.

Ruchy na wykresie BTC w ostatnim czasie zaskakują. Gdy wydawało się, że czeka nas wejście w nową hossę, nastąpił spadek kursu. Dziś za 1 BTC należy zapłacić już “tylko” nieco ponad 8 600 USD. W skali doby daje to wzrost, ale o niecały procent.

Z kolei za 1 ETH należy zapłacić już 169 USD, co oznacza skok kursu o 1 proc. w skali 24 h. W pewną stagnację wpadł token XRP, który kosztuje dziś 0.23 USD.

Halving nas uratuje?

Wędrówka na wyższe poziomy pozostaje powolna i zmienna. Komentatorzy uważają jednak, że halving, który ma mieć miejsce w maju br., okaże się katalizatorem wzrostów kryptowaluty.

Filbfilb w swojej nowej analizie omawia też prawdopodobieństwo pojawienia się “zwyżkowej głowy i ramion na wykresie bitcoina”. Przewiduje, że kryptowaluta doleci wtedy do 12 500 USD i to przed przepołowieniem nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci BTC.

Co zaś czeka nas dalej? Dziś trudno odpowiedzieć na to pytanie w zdecydowany sposób. Nadal można spotkać opinie, które sugerują, że przed nami kolejna bańka spekulacyjna. Najczęściej sugerowana data to 2021 r., ale np. Tim Draper – znany inwestor z rynku venture capital – sugeruję, że realne są duże skoki ceny już w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here