Naga MarketsTrudność wydobycia bitcoina (BTC) może wzrosnąć po raz pierwszy od czasu chińskiej blokady związanej z kopaniem kryptowalut ogłoszonej w maju. Szybka ekspansja obiektów górniczych w Ameryce Północnej i powrót kopaczy z Kraju Środka za pośrednictwem zagranicznych serwisów hostingowych to dwa główne czynniki, które spowodują wzrost trudności wydobycia, według analityków firmy Luxor.

Bitcoin z malejącą trudnością wydobycia od dwóch miesięcy. Trend się zminie?

Trudność wydobycia to wskaźnik pokazujący, jak ciężko jest wydobyć blok i otrzymać nagrodę w bitcoinach w zamian za wykonaną pracę. Wzrost trudności wydobycia wymaga od górnika użycia większej mocy obliczeniowej, aby wygenerować zyski, co zmniejsza poziom realizowanej marży. Im więcej maszyn górniczych jest online, tym wyższy jest stopień trudności wydobycia i tym bezpieczniejsza staje się cała sieć Bitcoina.Trudność wydobycia notowała ciągły spadek od czasu, gdy chiński rząd wezwał władze lokalne do zamknięcia operacji wydobywania bitcoina w całym kraju 21 maja. Najnowszy dwutygodniowy poziom trudności opublikowany 17 lipca jest czwartą korektą w dół od czasu działania regulacyjnego sprzed dwóch miesięcy. Natomiast 3 lipca miejsce miał najsilniejszy spadek w historii, o 28%.

Trudność wydobycia jest dostosowywana co dwa tygodnie. Od majowych szczytów wydać drastyczny spadek do poziomów z ubiegłorocznych wakacji. Źródło: Blockchain.com

– Po raz pierwszy od czasu, gdy hashrate w Chinach zgasł przewidujemy, że przyszłotygodniowa korekta będzie pozytywna, czyli wzrośnie o około 1,75%  – czytamy w sobotnim biuletynie firmy Luxor z siedzibą w Seattle.

Jednak nawet przed chińskim załamaniem rynku, duże północnoamerykańskie firmy górnicze, takie jak Marathon i Riot, już rozszerzały swoje operacje ze względu na historyczną hossę bitcoina na początku 2021 roku, powiedział dyrektor generalny Luxor Nick Hansen. Brak konkurencji ze strony Kraju Środka jedynie przyspieszył te działania.

– Podczas gdy my widzieliśmy duży spadek hashrate w całej sieci w tym czasie, inni górnicy również wdrażali nowy sprzęt. To było po prostu zagłuszone przez wydarzenia w Chinach – powiedział Hansen.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Górnicy z USA będą mieli teraz największy wpływ na sieć

Marathon poinformował, że zawarł wiążący list intencyjny z amerykańskim dostawcą usług hostingu górniczego Compute North w maju, aby uruchomić około 73 000 koparek BTC jako część 300-megawatowego centrum danych w Teksasie. Firma z siedzibą w Las Vegas twierdziła, że jej hashrate osiągnie 10,37 EH/s po tym, jak wszystkie jej maszyny górnicze zostaną w pełni wdrożone.

– Osobiście spodziewam się pozytywnej korekty trudności w przyszłym miesiącu, ponieważ wysiedleni górnicy (z Chin) znaleźli już nowe domy i w najbliższym czasie znowu zaczną kopać – powiedział Azam Roslan, starszy asystent ds. sprzedaży w Wattum, nowojorskiej firmie oferującej usługi hostingowe i pośrednictwo w sprzedaży maszyn górniczych.

Większość wzrostu, który spowoduje aprecjację trudności wydobycia w nadchodzących miesiącach, nadal będzie pochodzić od północnoamerykańskich górników, którzy zaplanowali ekspansję w zeszłym roku lub na początku 2021 r., jeszcze przed kryzysem w Pekinie, powiedział Daniel Frumkin, analityk w praskiej firmie górniczej Slush Pool.

– Chińscy górnicy, którzy zostali zmuszeni do odłączenia z sieci w wyniku stłumienia wydobycia i nie znaleźli od razu dostępnej przepustowości, będą wracali do sieci przez co najmniej trzy miesiące, ponieważ w większości przypadków muszą współpracować przy budowie większej infrastruktury – powiedział Frumkin.

Autor poleca również:

Moc haszowania czego drastyczny skok w drugiej części 2021 r.?

Pozytywna korekta może być początkiem drastycznego skoku hashrate w nadchodzącym roku.

– Myślę, że osiągnęliśmy ten minimalny niski punkt trudności i teraz zaczniemy rosnąć, chyba że dojdzie do innych dużych wstrząsów rządowych lub zmiany ceny bitcoina – powiedział Hansen.

Moc haszowania spadła do najniższych poziomów od 2019 roku, jednak od początku lipca zaczęła wyraźniej odbijać. Źródło: Blockchain.com

Tak więc, podczas gdy rozprawienie się Pekinu z wydobyciem kryptowalut może być katastrofą dla chińskich górników, jest to niezwykle korzystne dla górników z reszty świata.

Firmy wydobywcze w Ameryce Północnej i Azji Środkowej zgarnęły spory zysk ze względu na niską trudność wydobycia. Jednak okno możliwości powoli zamyka się, ponieważ spółki wydobywcze na całym świecie starają się budować nowe miejsca hostingowe dla maszyn górniczych.

– Jesteśmy daleko, daleko od miejsca, w którym byliśmy przed załamaniem w Chinach, ale wydaje mi się, że przez długi czas będziemy obserwować wzrostową korektę – powiedział Frumkin.

Hasen spodziewa się, że za około 12 miesięcy hashrate powróci do poziomu sprzed chińskiej blokady, bazując na średnim czasie budowy nowych obiektów wydobywczych, które mają pomieścić zarówno nowe maszyny, jak i te, które pochodzą od chińskich górników.

– Nie sądzę, że pozytywna korekta to tylko chwilowe odbicie i zobaczymy znaczny wzrost i prawdopodobnie przekroczenie rekordu wszech czasów. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, jak wiele nowych mocy produkcyjnych jest budowanych – powiedział Hansen.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | giełda playway | take profit | kghm akcje | wiadomosci kryptowaluty | cdprojekt giełda | zł kurs |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here