Naga Marketsmoneta BitcoinNotowania najstarszej z kryptowalut najpierw wzrastały o 3% o godzinie 02:00 w sobotę, wybijając dynamicznie pułap 10 tys. USD, aby następnie w sobotnie popołudnie spaść o 5,5% i stracić 800 USD w przeciągu pół godziny. Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bitstamp osuwał się z nad poziomu 10040 USD do niemal 9400 USD po godzinie 12:00. W ślad za BTC poszły również altcoiny, w tym Ethereum oraz Litecoin, których wyprzedaż była równie dynamiczna.


Bitcoin potwierdza nocną i weekendową zmienność

Kurs Bitcoina wielokrotnie udowadniał, że w weekend potrafi silniej reagować na okolice istotnych poziomów wsparć i oporów. Potwierdzeniem tego były sobotnie ruchy – pierwszy z nich miał miejsce o godzinie 02:00 w nocy, kiedy cena wzrastała o kilkaset dolarów przebijając w kwadrans poziom 10 tysięcy USD. O wiele silniejszy ruch nastąpił jednak w południe, kiedy w zaledwie trzydzieści minut notowania BTC osuwały się o około 800 USD i testowały najniższe poziomy od 18 lipca:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w nocy silniej zyskiwał, aby w sobotnie południe jeszcze silniej spaść i wrócić pod 10 tys. USD. BTC/USD M15
Bitcoin w nocy silniej zyskiwał, aby w sobotnie południe jeszcze silniej spaść i wrócić pod 10 tys. USD. BTC/USD M15

W efekcie na wykresie dziennym, Bitcoin utrzymuje się pod poziomem 10 tys. USD czwartą sesję z rzędu, nieudolnie testują również ułożoną horyzontalnie średnią ruchomą 50 EMA. W tym momencie rolę wsparcia pełnią okolice szczytów z końcówki maja tuż nad poziomem 9 tys. USD, pokrywające się dodatkowo z lipcowymi dołkami:

BTCUSD 27 lipca
Bitcoin traktuje 10 tys. USD jako opór. BTC/USD D1

Nie tylko Bitcoin – Ethereum, Litecoin i inne altcoiny z podobną reakcją

Sobotni trading potwierdza nie tylko weekendową zmienność Bitcoina, ale również tezę naczyń połączonych, gdzie ruchy na BTC ciągną za sobą dynamiczniejsze reakcje altcoinów. W sobotę ponad 5% traci Ethereum, który reagował na spadki Bitcoina z piętnastominutowym opóźnieniem, tracąc w przeciągu piętnastu minut ponad 10 USD. O tej samej godzinie reagował również Litecoin, który spadał z poziomu niespełna 93 USD do 89 USD, tracąc w skali całego dnia około 4,8%.

altcoiny sobota
Rynek altcoinów podąża za Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com

Dynamiczną deprecjację widać również na rynku Bitcoin SV oraz Binance Coin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here