Naga Marketsmoneta BitcoinNotowania najstarszej z kryptowalut najpierw wzrastały o 3% o godzinie 02:00 w sobotę, wybijając dynamicznie pułap 10 tys. USD, aby następnie w sobotnie popołudnie spaść o 5,5% i stracić 800 USD w przeciągu pół godziny. Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bitstamp osuwał się z nad poziomu 10040 USD do niemal 9400 USD po godzinie 12:00. W ślad za BTC poszły również altcoiny, w tym Ethereum oraz Litecoin, których wyprzedaż była równie dynamiczna.


Bitcoin potwierdza nocną i weekendową zmienność

Kurs Bitcoina wielokrotnie udowadniał, że w weekend potrafi silniej reagować na okolice istotnych poziomów wsparć i oporów. Potwierdzeniem tego były sobotnie ruchy – pierwszy z nich miał miejsce o godzinie 02:00 w nocy, kiedy cena wzrastała o kilkaset dolarów przebijając w kwadrans poziom 10 tysięcy USD. O wiele silniejszy ruch nastąpił jednak w południe, kiedy w zaledwie trzydzieści minut notowania BTC osuwały się o około 800 USD i testowały najniższe poziomy od 18 lipca:

Bitcoin w nocy silniej zyskiwał, aby w sobotnie południe jeszcze silniej spaść i wrócić pod 10 tys. USD. BTC/USD M15
Bitcoin w nocy silniej zyskiwał, aby w sobotnie południe jeszcze silniej spaść i wrócić pod 10 tys. USD. BTC/USD M15

W efekcie na wykresie dziennym, Bitcoin utrzymuje się pod poziomem 10 tys. USD czwartą sesję z rzędu, nieudolnie testują również ułożoną horyzontalnie średnią ruchomą 50 EMA. W tym momencie rolę wsparcia pełnią okolice szczytów z końcówki maja tuż nad poziomem 9 tys. USD, pokrywające się dodatkowo z lipcowymi dołkami:

BTCUSD 27 lipca
Bitcoin traktuje 10 tys. USD jako opór. BTC/USD D1

Nie tylko Bitcoin – Ethereum, Litecoin i inne altcoiny z podobną reakcją

Sobotni trading potwierdza nie tylko weekendową zmienność Bitcoina, ale również tezę naczyń połączonych, gdzie ruchy na BTC ciągną za sobą dynamiczniejsze reakcje altcoinów. W sobotę ponad 5% traci Ethereum, który reagował na spadki Bitcoina z piętnastominutowym opóźnieniem, tracąc w przeciągu piętnastu minut ponad 10 USD. O tej samej godzinie reagował również Litecoin, który spadał z poziomu niespełna 93 USD do 89 USD, tracąc w skali całego dnia około 4,8%.

altcoiny sobota
Rynek altcoinów podąża za Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com

Dynamiczną deprecjację widać również na rynku Bitcoin SV oraz Binance Coin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here