Naga MarketsRic Edelman, założyciel firmy doradztwa finansowego Edelman Financial Engines, opisał bitcoina (BTC) i inne aktywa kryptograficzne jako „całkowicie nową i inną klasę aktywów”, która nie ma nic wspólnego z podstawowymi produktami, takimi jak akcje, obligacje, nieruchomości, ropa czy towary. Kurs BTC/USD spada czwartą sesję z rzędu poniżej poziomu 38 000 USD.

  • Od czasu rynku złota nie było tak innowacyjnej klasy aktywów, jak kryptowaluty
  • Ponad 90% z 200 ankietowanych niezależnych doradców finansowych w Wielkiej Brytanii jest przeciwnych krypto-inwestycjom dla swoich klientów
  • Technologia kryptowalut i blockchain jest najbardziej wpływową innowacją komercyjną od czasu rozwoju samego Internetu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC): Kryptowaluty to innowacyjna klasa aktywów

W rozmowie z Yahoo Finance w środę doradca finansowy nazwał bitcoina i krypto „pierwszą naprawdę nową klasą aktywów od około 150 lat”. Według Edelmana od czasu rynku złota nie było tak innowacyjnej klasy aktywów, jak kryptowaluty. W ramach dyskusji Edelman ujawnił, że pomagał edukować doradców finansowych na temat potrzeby większej otwartości na kryptowaluty jako rentowny dywersyfikator portfela.Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Opinium wykazało, że ponad 90% z 200 ankietowanych niezależnych doradców finansowych w Wielkiej Brytanii było przeciwnych krypto-inwestycjom dla swoich klientów.

Nie reagując konkretnie na sondaż Opinium, Edelman scharakteryzował powściągliwość wśród niezależnych doradców finansowych (IFA), która jest w jego ocenie spowodowana uprzedzeniami, stwierdzając:

Większość profesjonalistów finansowych działa w biznesie od dłuższego czasu […] Jednak im więcej doświadczenia, im więcej masz talentu, tym trudniej jest ogarnąć czym jest bitcoin.

Według Edelmana, biorąc pod uwagę, że dywersyfikacja i przywracanie równowagi portfela są popularnymi strategiami IFA, BTC powinno być oczywistym wyborem. W jego ocenie doradcy finansowi muszą jedynie spojrzeć na technologiczne podstawy kryptowalut, aby zobaczyć, że wirtualne waluty są inną klasą aktywów.

Pod koniec wypowiedzi doradca finansowy podkreślił, że dla firmy Edelman technologia kryptowalut i blockchain jest ogólnie „najbardziej wpływową innowacją komercyjną od czasu rozwoju samego Internetu”.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) oddala się od 40 000 USD

Notowania BTC/USD spadają czwartą sesję z rzędu po tym jak we wtorek wyrysowały lokalny szczyt 41 340 USD. Jednak presja wynikająca z silnego poziomu oporu 42 000 USD okazała się być wystarczająca, by zatrzymać rajd byków. Kurs w dalszym ciągu pozostaje w zakresie szerokiej konsolidacji cenowej 30 000 – 42 000 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron zaowocuje utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania forum | bitcoin nowości | akcje bitcoin | indeks s&p 500 | us500 | sp 500 index | spółki gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSaule S.A. o krok bliżej warszawskiej Giełdy
Następny artykułColumbus Energy wzmocnił swoją kadrę zarządzającą
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here