Naga MarketsBitcoin (BTC) to nie „fanaberia”, uważa dyrektor firmy Wedbush SecuritiesWedbush Securities, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Los Angeles, uważa, że bitcoin (BTC) staje się stałym elementem globalnego rynku finansowego. Dyrektor zarządzający Dan Ives poinformował klientów w środę, że korporacyjna adopcja BTC wpłynie nie tylko na wzrost cen kryptowalut, ale przede wszystkim pchnie ich rozwój.

  • Wedbush Securities jeszcze w 2014 roku sugerował, że bitcoin może zachwiać tradycyjnym systemem finansów
  • Obecnie firma jest zdania, że BTC zyska sporo na popularności (i wycenie) dzięki korporacyjnej adopcji
  • Notowania najstarszej kryptowaluty w czwartek ponownie pogłębiają historyczne maksima, pokonując pułap 52 tys. dol.

Bitcoin zyska wiele na korporacyjnej adopcji, uważa Wedbush

Wierzymy, że temat jest znacznie większy niż tylko inwestowanie w bitcoina i przewidywanie jego przyszłej ceny. Dotyczy raczej potencjalnych konsekwencji jakie kryptowaluty, blockchain i bitcoin mogą mieć na całą branżę technologii i korporacje światowe w następnej dekadzie – powiedział Dan Ives.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyjaśnił również, dlaczego obecna bitcoinowa mania nie jest wyłącznie spekulacyjną „fanaberią” inwestorów detalicznych:

– Od Payplal, i Square, do takich firm jak Nvidia, Tesla, IBM, Visa, Mastercard i wielu innych w różnych sektorach trend inwestycji w bitcoin i inicjatyw opartych na blockchain może wzrosnąć w nadchodzących latach. Obecna mania bitcoinowa nie jest naszym zdaniem modą, ani fanaberią, ale raczej początkiem nowej ery na froncie cyfrowej waluty – dodawał dyrektor zarządzający Wedbush Securities.

Wedbush Securities stoi na czele propagowania korporacyjnej adopcji bitcoina od co najmniej 2014 roku. Raport spółki wydany ówcześnie określił BTC jako potencjalny czynnik zakłócający istniejącą infrastrukturę finansową, co powinno prowadzić do wzrostu jego wartości w czasie.

Tempo adopcji BTC przyspieszyło w zeszłym roku po tym, jak główne instytucje i korporacje szukały ekspozycji na cyfrowe aktywa. Ten trend wydaje się nasilać szczególnie obecnie, gdy Tesla potwierdziła zakup bitcoina za 1,5 mld dol. pochodzących z rezerw kapitałowych.

Chociaż BTC zyskał reputację niezwykle zmiennego, jego wahania cenowe wydają się ustępować w porównaniu do poprzedniego cyklu byka z 2017 roku. Z najnowszych danych wynika, że średnia zmienność rynku bitcoina jest zdecydowanie mniejsza niż miało to miejsce trzy lata temu.

Cena BTC osiągnęła szczyt na poziomie powyżej 52 tys. dol. w trakcie czwartkowej sesji, co jest nowym rekordem wszechczasów, wynika z danych giełdy kryptowalutowej Bitstamp.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość pln | wykres dax | biomed-lublin gpw | nasdaq 100 notowania | analiza dax |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here