Naga MarketsPo sobotnim spadku o 800 dolarów w przeciągu kilkudziesięciu minut, Bitcoin (BTC) kontynuował deprecjację również w niedzielę, testując poziomy w okolicach 9100 dolarów, pokrywające się ze średnioterminową strefą wsparcia oraz niemal dwutygodniowymi minimami. W jego ślady podążały również inne tokeny, w tym Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC). Przed zamknięciem niedzielnej sesji udało się jednak odrobić straty, a poniedziałkowe przedpołudnie przynosi skromne zyski.


Bitcoin balansuje w okolicach 9600 dolarów

Miniony weekend kilkukrotnie przynosił silniejsze impulsy zmienności notowań najstarszej z kryptowalut. Najpierw w nocy z piątku na sobotę kurs BTC dynamicznie wybijał barierę 10 tys. dolarów, aby w godzinach południowych jeszcze dynamiczniej powrócić pod jej zakres, tracąc 800 dolarów w pół godziny. Kolejna fala silniej zmienności pojawiła się z niedzieli na poniedziałek – Bitcoin najpierw osuwał się w okolice 9100 dolarów, a następnie w przeciągu kwadransa odbijał o 3%, zyskując około 400 dolarów:

BTCUSD M15 29 lipca
Bitcoin na wykresie M15 pokazuje momenty silnej i krótkoterminowej zmienności

Na wykresie dziennym w efekcie uformowała się popytowa świeca doji (pin bar), która odrzuca lokalne, dwutygodniowe minima i sygnalizuje, że notowania mogą próbować powracać nad 10 tys. dolarów. Strefę oporu wzmacnia jednak ułożona horyzontalnie średnia z 50 ostatnich sesji:

Bitcoin konsoliduje obecnie pomiędzy dwoma istotnymi poziomami S/R.
Bitcoin konsoliduje obecnie pomiędzy dwoma istotnymi poziomami S/R

Więcej na temat sytuacji technicznej BTC oraz o najważniejszych wydarzeniach z rynku kryptowalutowego w porannym programie Crypto Flash autorstwa Tomasza Rozmusa z Tokeneo:

Mieszana sytuacja na rynku altcoinów. Ethereum i Litecoin również ze silną zmiennością w weekend

W skali ostatnich 24 godzin najsilniej wśród altcoinów tracą Dash oraz IOTA osuwające się kolejno o niemal 4% oraz ponad 2%. Najsilniej odbijają natomiast Ethereum oraz Litecoin zyskujące około 1%, podobnie jednak jak Bitcoin korygują po weekendowych spadkach.

Kurs ETH tracił w sobotę ponad 5%, a w niedzielę testował poziomy poniżej psychologicznej bariery 200 dolarów. Ta została jednak obroniona, w efekcie czego nowy tydzień przynosi delikatne odbicie. Sytuacja wyglądała bliźniaczo na wykresie LTC. Litecoin w sobotę notował spadek o około 6%, w niedzielę testował poziomy poniżej 84 dolarów (10-dniowe dołki) i w poniedziałek próbuje korygować spadki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here