TMS


Krytpowaluty to jeden z bardziej kontrowersyjnych rynków. Po ich niezwykle dynamicznej aprecjacji z drugiej połowy 2017 roku, od stycznia 2018 straciły dość znacząco na wartości. Mimo, że w chwili obecnej ich kapitalizacja jest o ponad 80% mniejsza niż jeszcze na początku ubiegłego roku, to wciąż istnieje spore grono zwolenników tych cyfrowych aktywów.


Do ich grona zaliczyć można bezsprzecznie Justina Sun, CEO TRON, który w wywiadzie dla CNBC powiedział wczoraj, że Bitcoin to technologia a nie szansa na biznes”. Zwracając uwagę na zmiany pokoleniowe oraz coraz większe zastosowanie nowych technologii w codziennym życiu zauważył, że “nawet jeśli Warren Buffett nie lubi Bitcoina, jest to bardzo dobra okazja dla młodszego pokolenia.”

Zobacz także: Przewidział krach na giełdzie, teraz kupuje Bitcoina

Analizując tą wypowiedź aż ciężko się z nią nie zgodzić. Przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt by nie uwierzył, że będziemy płacić za pomocą kawałka plastiku (karty płatnicze), telefonu czy zegarka. Dziś jest to już swego rodzaju normą, która nikogo nie dziwi. W końcu to, co jeszcze nie tak dawno temu było nie do pomyślenia, dziś w znacznym stopniu ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Bardzo możliwe więc, że i kryptowaluty czy stojąca za nimi technologia blockchain będą w przyszłości wykorzystywane na masową skalę.

Justin Sun wyraził także swoje przekonanie, że kryptowaluty będą rewolucją na miarę internetu 2.0.


Weź udział w największej imprezie inwestycyjnej w tej części Europy. Już teraz za darmo zarejestruj się na Invest Cuffs 2019 i dołącz do ponad 5 tysięcy traderów. Do zobaczenia w Krakowie już 22-23 marca!


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBGŻ BNP Paribas z 360 milionami złotych zysku netto w 2018 roku
Następny artykułPoranek przy kawie: strajk rolników i czwartkowe wyniki GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here