Naga MarketsBitcoin (BTC) stanowi obecnie 100% portfela syna Petera Schiffa, krytyka kryptowalut
Peter Schiff

Spencer Schiff, syn popularnego inwestora na rynku złota i jeszcze popularniejszego krytyka bitcoina (BTC) Petera Schiffa, przeniósł wszystkie swoje dotychczasowe aktywa z portfela na rynek kryptowalut inwestując w bitcoina.

  • Informacje o tym, że 18-letni syn Petera Schiffa zainwestował w bitcoiny pojawiły się pierwszy raz w ubiegłym roku
  • Teraz Spencer Schiff postanowił ponoć przenieść całe swoje portfolio na rynek BTC, wyprzedając m.in. akcje spółek związanych z rynkiem srebra
  • Zgodnie z zasadami zarządzania ryzykiem akumulacja tylko jednego aktywa w ramach całego portfela jest niekorzystnym rozwiązaniem

Spencer Schiff kupuje bitcoina pomimo silnej krytyki ojca. BTC stanowi 100% jego portfolio

– Mój syn wszedł w bitcoina po ostatnim spadku poniżej 50 tys. dol. 100% jego portfela jest teraz w Bitcoinie – ogłosił w środę na Twitterze Schiff. Słynny sceptyk kryptowalutowy sprecyzował, że jego syn sprzedał ostatnie akcje srebrnych spółek żeby zebrać niezbędną gotówkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Schiff wyraził jednocześnie obawy dotyczące wyborów inwestycyjnych młodego pokolenia, stwierdzając: “Jeśli mój własny syn ma tak wyprany mózg, wyobraź sobie, jak podatna jest większość dzieci. On ma zamiar HODL-ować do nieskończoności lub wszystko stracić”

Społeczność kryptowalutowa ciepło przyjęła informację, a wiele osób wyraziło przekonanie, że inwestycja całego kapitału w bitcoina sprawi, że syn Schiffa będzie wkrótce bogatszy od niego. “Przynajmniej ktoś w twojej rodzinie zwiększy swoje bogactwo w tym roku” – napisał w odpowiedzi współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, nazywany często „bitcoinowym Jezusem”.

Petera Schiff kontrargumentował: “Muszę go wydziedziczyć. W przeciwnym razie roztrwoni moje ciężko zarobione bogactwo na kolejne BTC.” Schiff podkreślił również, że jego własny portfel nie jest ograniczony do złota, a “zdecydowana większość” obejmuje akcje.

Pomimo krytyki Schiffa wobec decyzji jego syna o przejściu w 100% na BTC, sam Schiff najwyraźniej odegrał dużą rolę w tej decyzji. Oprócz regularnego tweetowania o bitcoinie Schiff był tym, który zainicjował pomysł bitcoinowych prezentów urodzinowych dla swojego syna w 2020 roku. Później jednak upierał się, że syn inwestował w kryptowaluty “wbrew jego radom”.

Jeszcze w 2019 r Peter Schiff prognozował., że bitcoin nigdy nie osiągnie poziomu 50 tys. dol. Po rajdzie Bitcoina do ponad 58 tys. dol. w lutym 2021 roku przyznał natomiast, że nie można wkluczyć dalszych wzrostów, między innymi do poziomu 100 tys. dol.

O ile bitcoin rzeczywiście w ostatnim czasie jest ciekawa alternatywą dla tradycyjnego portfela inwestycyjnego, to inwestowanie wszystkich środków tylko w jedno aktywo – niezależnie czy jest to bitcoin, akcje, towary, czy cokolwiek innego – nigdy nie jest dobrym pomysłem. Dla dywersyfikacji ryzyka zawsze pod uwagę warto wziąć lokowanie kapitału w różnych punktach rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rynek kryptowalut | mrc kurs | dax giełda | sp500 indeks | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMedinice: wejście na GPW zwiększyło naszą rozpoznawalność. Rozmowa z członkami zarządu
Następny artykułEBC utrzymuje stopy procentowe bez zmian. Bank przyspieszy tempo zakupów aktywów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here