Naga MarketsBitcoin BTC sprzyjający środowisku zainteresuje Wall Street?Na Wall Street widoczna jest gorączka na tzw. ESG. Co to właściwie jest? Jak odnosi się to do “zielonego bitcoina“, którego transakcje potwierdzane są przez komputery konsumujące jedynie energię ze źródeł odnawialnych?

Wall Street podoba się “zielony bitcoin” zgodny z ESG

Inwestorzy mają coraz większy dostęp do produktów inwestycyjnych sprzyjających środowisku (ESG). Ich liczba zwiększa się każdego dnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
ESG to skrót od angielskiego Environmental, Social, Governance. Zawiera zatem w sobie 3 elementy, gdzie E – środowisko, S – społeczna odpowiedzialność, G – ład korporacyjny.

Na rynkach widać bardzo duże zainteresowanie inwestowaniem ESG. Wystarczy spojrzeć na fundusze giełdowe bazujące na ESG, które przyciągają napływ kapitału 50 tygodni z rzędu.

Moda na produkty inwestycyjne sprzyjające środowisku nie ominęła bitcoina, któremu ostatnio dość mocno zarzuca się negatywny wpływ na klimat. Okazuje się, że grupa bitcoinowych górników rozważa sprzedaż zielonego BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

— Jest rynek, który jeszcze tego nie zna – powiedział Sheldon Bennett, dyrektor generalny firmy zajmującej się wydobywaniem kryptowalut DMG Blockchain Solutions Inc. 

Firma Bennetta prowadziła rozmowy z „wieloma bankami i instytucjami finansowymi”, które chcą kupować “zielone bitcoiny” zgodne z ESG.

— Coraz częściej mówią, że jeśli istnieje opcja, to są gotowi zapłacić premię, aby ją dostać – dodał.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here