Naga MarketsNiedawny gwałtowny spadek ceny bitcoina w pobliże kluczowego poziomu oporu 30 000 dolarów wywołał niepokój zarówno wśród byków, jak i niedźwiedzi. Podczas gdy poziom między 30 000 dolarów a 32 000 dolarów nadal funkcjonuje jako poziom wsparcia, ostatnia analiza rynku opublikowana przez CEO ByteTree Jamesa Bennetta maluje mieszany obraz tego, co już niedługo może nastąpić na giełdach BTC.

Bitcoin prędkość kryptowaluty na rekordowo niskim poziomie

Według Bennetta ilość tygodniowych transakcji bitcoina zaczęła mocno spadać. Ich poziom znajduje się obecnie w pobliżu 1,48 mln transakcji, co oznacza mocny spadek w porównaniu  do 2,57 miliona tygodniowych transakcji z 9 stycznia bieżącego roku.Analityk twierdzi, że cena bitcoina ustabilizowała się w pobliżu poziomu 34 000 USD ze względu na zmniejszenie sprzedaży ze strony górników i wzrostu akumulacji kryptowaluty. Ostrzega jednak, że kilka wskaźników pokazuje zmniejszoną aktywność w sieci, co sugeruje, że BTC jest nadal w strefie neutralnej, gdzie istnieje zmniejszony apetyt ze strony kluczowych graczy.

 Liczba transakcji bitcoin w ujęciu 1-tygodniowym, kroczącym. Źródło: ByteTree
Liczba transakcji bitcoin w ujęciu 1-tygodniowym, kroczącym. Źródło: ByteTree

W wyniku obecnego załamania rynku i spadku liczby transakcji, całkowita wartość transakcji dokonanych w sieci bitcoin spadła do 23,6 miliarda dolarów, co jest najniższym poziomem obserwowanym od grudnia 2020 roku.

Całkowita wartość transakcji Bitcoin 1-tygodniowa skumulowana, krocząca. Źródło: ByteTree
Całkowita wartość transakcji Bitcoin 1-tygodniowa skumulowana, krocząca. Źródło: ByteTree

– To mało prawdopodobne, żeby bitcoin nagle poszybował w górę, bardziej stawiałbym na jego spadek – powiedział Bennett w związku z ciągłym spadkiem aktywności BTC on-chain.

Prędkość bitcoina osiągnęła najniższy poziom w swojej historii

Prędkość BTC 11 lipca osiągnęła najniższy w swojej historii poziom 195%. Stanowi to znaczący spadek z ostatniego maksimum jakie osiągnął 23 maja na poziomie 593%.

Według Bennetta prędkość jest wskaźnikiem niecenowym, który mierzy żywotność sieci bitcoin.

Szybkość sieci Bitcoin. Źródło: ByteTree
Szybkość sieci Bitcoin. Źródło: ByteTree

– W drugiej połowie ubiegłego roku, od lipca do grudnia, prędkość BTC stale rosła, a za nią podążała cena. W miarę jak w ciągu roku prędkość spadała, ceny zaczęły nurkować – zauważył Bennett.

Górnicy w końcu wykazują pewne oznaki akumulacji

Jednym z pozytywnych sygnałów na rynku jest niedawny wzrost akumulacji dokonywanej przez górników. Liczba ta spadła w ostatnich miesiącach, w związku z zaostrzeniem przez Chiny restrykcji wobec działalności górniczej do tego stopnia, że wielu górników całkowicie zamknęło swoją działalność, a reszta jest w trakcie przenoszenia się do innych krajów.

Zapasy górników Bitcoin vs. cena. Źródło: ByteTree
Zapasy górników bitcoina vs. cena. Źródło: ByteTree

Gdy zapasy BTC posiadane przez górników ustabilizowały się i zaczęły się piąć w górę, Bennett zasugerował, że górnicy ponownie akumulują i można to interpretować jako sygnał zapowiadający nadchodzącą stabilizację.

Stosunek dominacji instytucjonalnej do ceny BTC. Źródło: ByteTree
Stosunek dominacji instytucjonalnej do ceny BTC. Źródło: ByteTree

Wskaźnik Dominacji Instytucjonalnej sugeruje, że duzi posiadacze bitcoina zwiększyli swoją aktywność w ciągu ostatnich kilku dni, podczas gdy cena kryptowaluty utrzymywała się powyżej 31 000 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: frank kurs | wartość złotówki | zlotowka kurs | notowania cleon pharma | dax forum | ciech notowania | jak handlować funtem |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here