Naga MarketsBitcoin (BTC) spadnie jeszcze w tym kwartale do 16 tys. dol., uważa Alex Mashinsky
Alex Mashinsky, dyrektor generalny kryptowalutowej platformy pożyczkowej Celsius Network

Dyrektor generalny firmy Celsius Alex Mashinsky uważa, że obecna korekta na rynku bitcoina może jeszcze zdecydowanie się pogłębić i sięgnąć nawet 16 tysięcy dolarów. Jak na razie spadki zatrzymały się tuż nad poziomem 30 tys. Jeżeli jego scenariusz miałby się spełnić, to kurs BTC czeka korekta o 60% od historycznych maksimów.

  • Bitcoin osiągnął nowe historyczne szczyty 8 stycznia na wysokości poziomu 42 tys. dol.
  • Od tego czasu korygował do poziomu około 30 tys. dol. testowanych w poniedziałek, 12 stycznia.
  • Alex Mashinsky z Celsius jest zdania, że to zaledwie początek korekty i ta może na wykresie BTC sięgnąć zdecydowanie wyżej.

Bitcoin powróci do 16 tys. dol. jeszcze w tym kwartale

Alex Mashinsky, dyrektor generalny kryptowalutowej platformy pożyczkowej Celsius Network uważa, że korekty na rynku kryptowalut (podobnie jak na innych rynkach) są czymś naturalnym i pozwolą długoterminowym inwestorom dokonać zakupu po korzystniejszych cenach wyrzucając jednocześnie z rynku krótkoterminowych spekulantów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przewidywałem, że bitcoin i wiele altcoinów osiągnie historyczne maksima w 2021 roku i w kolejnych okresach. Mimo to, zobaczymy kilka korekt, takich jak między innymi obecna, które pozwolą inwestorom akumulować aktywo po atrakcyjniejszych cenach – komentował w rozmowie z Cointelgraph Mashinsky.

Zasięg korekty, którą prognozuje Mashinsky dla wielu posiadających bitcoina może być jednak stresujący i trudny w przeczekaniu z założonymi rękami. Już teraz bowiem od dotychczasowego ATH kurs BTC tracił 25%, a zdaniem prezesa Celsius deprecjacja może być o wiele głębsza i sięgnąć nawet 60%. Oznacza to, że bitcoin musiałby osunąć się do zaledwie 16 tys. dol., czyli poziomu z połowy listopada ubiegłego roku.

– Zakładam, że cena BTC może spaść bardziej niż o 25%. Prędzej czy później, niedźwiedzie będą gromadzić wystarczająco dużo presji, aby rozpocząć korektę. Ogólnie widzę potencjał spadkowy cen bitcoina ponownie w okolice 16 tys. dol. przed końcem pierwszego kwartału bieżącego roku – dodał prezes Celsius.

Dla Mashinsky’ego jakakolwiek korekta na rynku BTC to kolejna okazja dla HODLerów mogących przejąć część aktywów od uciekających w panice z rynku spekulantów krótkoterminowych. Jak twierdzi podobne sytuacje miały miejsce w historii bitcoina już wielokrotnie, między innymi w marcu 2020 r., kiedy jednego dnia kryptowaluta traciła ponad 40%.

– Nie ma nic lepszego niż HODLing BTC i zarabianie na nim, ponieważ bardzo niewiele inwestycji przyniosło takie stopy zwrotu jak bitcoin w przeciągu ostatniego roku, 3 lub 5 lat. Ten proces [korekta] spłucze słabe ręce i przeniesie pałeczkę ze wszystkimi BTC z krótkoterminowych spekulantów do długoterminowych instytucji i HODLerów – podsumował Mashinsky.

Za tezą silniejszej korekty może przemawiać fakt, że coraz więcej ekspertów mówi o obecnym rynku bitcoina jak o bańce spekulacyjnej. Wśród nich znalazł się między innymi multimiliarder i znany inwestor Mark Cuban, który wielkie pieniądze zarobił w trakcie bańki internetowej na przełomie XX i XXI wieku. Jest zdania, że bitcoin obecnie niczym nie różni się od manii dot-comowej sprzed ponad 20 lat.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara przerywa silną serię zwyżek
Następny artykułSoja spokojnie zaczyna nowy tydzień
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here