Naga MarketsBitcoin (BTC) spada poniżej 40 tys. dol. Na rynku kryptowalut leje się krew!W środę bitcoin (BTC) spada poniżej psychologicznego poziomu 40 tysięcy dolarów, reagując na negatywne informacje o dalszych restrykcjach dotyczących transakcji kryptowalutowych w Chinach. Te zwiększyły obawy o przyszłość rynku cyfrowych aktywów dołączając do wcześniejszego niepokoju wywołanego przez tweety szefa Tesli, Elona Muska. Razem z BTC osuwa się cały rynek cyfrowych aktywów, który oddaje kolejne 200 mld dol. wartości: kapitalizacja spada o 13% poniżej poziomu 1,8 bln dol.

  • W przeciągu ostatnich 24 godzin największe kryptowaluty tracą po kilkanaście procent: ether odawał nawet 16% i spadał chwilowo poniżej poziomu 3 tys. dol.
  • Binance Coin tanieje o 17,6% i kosztuje 436 dol., a Dogecoin zmniejsza wartość o 13% do poziomu 43 centów

Bitcoin reaguje na serię negatywnych informacji napływających na rynek BTC od weekendu

Bitcoin, największa i najbardziej znana kryptowaluta na świecie, spadała w środę nawet o 9% do poziomu 38 940,04 dol., wybijając jednocześnie zakres 200-dniowej średniej ruchomej, poniżej której ostatni raz poruszała się w październiku ubiegłego roku. Jest to spadek o 40% z tegorocznego maksimum na poziomie niemal 65 tys. dol. testowanego 14 kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ether, moneta związana z siecią blockchain Ethereum osuwała się jeszcze dynamiczniej i oddawała 15% swojej wartości testując poziom 2 875,36 dol. Spadki dwóch najpopularniejszych kryptowalut zostały wywołane przez Elona Muska, który wycofał się z przyjmowania przez Teslę bitcoina jako płatności, a następnie przez serię jego tweetów, które sugerowały inwestorom, że producent samochodów elektrycznych może wyprzedać swoje udziały w BTC (w lutym podmiot dokonał zakupu bitcoina za 1,5 mdl dol.).

Bitcoin wybija dołki z lutego, 200-EMA oraz poziom 40 tys. dol. Jeżeli cena zamknie się na obecnych poziomach, kolejne wsparcie to dopiero pozom 30 tys. dol., czyli minima ze stycznia br. Źródło: Tradingview.com

We wtorek Chiny ogłosiły, że zakazują instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi, w połączeniu z ostrzeżeniem dla inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami, co nasiliło wyprzedaż na obecnym rynku.

Wyprzedaż zwiększyła napływ bitcoin na scentralizowane giełdy wywołując niedźwiedzie spekulacje, że rynki kryptowalutowe mogą przygotowywać się do jeszcze silniejszej deprecjacji i potrzeby nagłego upłynnienia aktywów. Lex Moskovoski, CIO w Moskovoski Capital, podzielił się danymi pokazującymi, że 22 917 BTC zostało przeniesione na scentralizowane giełdy w ciągu jednej godziny 18 maja. Moskovoski zauważył, że godzinny napływ był największy od czasu “czarnego czwartku” z marca 2020 roku.

Dane zebrane przez firmę Glassnode, zajmującą się analizą kryptowalut on-chain, pokazują dodatkowo, że w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano kolejne rekordy jeśli chodzi o wolumen transferu netto BTC na wiodącą scentralizowaną giełdę Binance. Około 35 000 BTC o wartości ponad 1,4 miliarda dolarów zostało zdeponowanych na Binance w ciągu ostatnich 48 godzin.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny na czerwono, dynamiczna wyprzedaż na rynku kryptowalut

Po kilkunastoprocentowej przecenie powyżej psychologicznego wsparcia 3 tys. dol. powraca kryptowaluta ether (ETH), która razem z bitcoinem notowała silniejszą deprecjację. Gdyby jednak wspomniana strefa została trwalej naruszona, wtedy ETH może spadać w kierunku maksimów z pierwszej połowy kwietnia, czyli pod poziom 2600 dol.

ETH na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Reakcja całego rynku altcoinów na spadki BTC była niezwykle dynamiczna, a wśród głównych tokenów trudno doszukać się takich, które w tym momencie rosną. W efekcie łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalut kurczy się w przeciągu doby o 13% i znajduje się na poziomie poniżej 1,8 bln dol. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno była wyższa o 700 mld dol.

Źródło: Coin360

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyazoty kurs | ropa wti notowania | dax analiza | zł kurs | enea akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here