Naga Marketskurs Bitcoina BTCW trakcie wtorkowej sesji kurs BTC spadał chwilowo poniżej okrągłego poziomu 10 tysięcy dolarów, a przecena kontynuowana jest również w środę. O godzinie 08:30 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego Bitcoina płacono 9976,5 dolara. Jeżeli deprecjacja się utrzyma i Bitcoin zamknie sesję w środku tygodnia poniżej psychologicznej bariery, wtedy szansa na kontynuację spadków w kierunku lipcowych minimów zdecydowanie wzrośnie. W związku ze spadkami BTC, traci również rynek altcoinów – najsilniej w ostatniej dobie osuwają się Binance Coin, Monero i EOS.


Bitcoin traci, jednak nadal w konsolidacji. Kurs BTC spadnie do 9 tys. dolarów?

Wybicie okrągłego, psychologicznego pułapu 10 tysięcy dolarów na Bitcoinie z pewnością może niepokoić HODLerów oraz spekulantów kryptowalutowych, wykres historyczny pokazuje jednak, że w trakcie wakacji istotniejsze znaczenie dla długoterminowych trendów miał inny poziom, a mianowicie okolice 9 tysięcy dolarów, gdzie wypadają lipcowe szczyty oraz dolne ograniczenie strefy akumulacji. Dopiero więc wybicie tego poziomu tak naprawdę mogłoby odwrócić obecny brak trendu BTC na trend spadkowy:

kurs Bitcoina BTC 11 wrz
Bitcoin wybija 10 tys. dolarów. Kurs BTCUSD D1, źródło: Tradingview.com

Z drugiej strony, jeżeli BTC utrzyma się nad 10 tys. dolarów, wtedy szansa na wzrostowe odbicie w krótkim terminie z pewnością będzie większa. Głównymi celami nadal pozostają maksima sierpniowe na 12 tys. dolarów oraz czerwcowo-lipcowe na wysokości 13 tys. dolarów.

Rynek altcoinów idzie w ślady BTC. Kilkuprocentowe spadki Binance Coin, Monero i EOS

W reakcji na spadki Bitcoina, w dół przesuwa się również rynek altcoinów. W czołówce spadkowiczów znajdują się Monero i Cardano tracące około 5%, tuż za nimi przesuwają się natomiast Binance Coin i EOS tracące ponad 3%:

Źródło: Coinpaprika.com
Źródło: Coinpaprika.com

Coraz bardziej negatywnie wyglądają również stopy zwrotu z ostatnich siedmiu dni. Tutaj najgorzej prezentuje się Bitcoin SV tracący niemal 8%, Stellar osuwający się o 5,5% oraz IOTA tracąca 4,5%. W ujęciu miesięcznym żaden z 15 czołowych tokenów nie oferował inwestorom zysku, a najwięcej można było stracić na BNB (aż 30%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here