Naga MarketsBItcoin BTC spada o 4%, gdy Turcja zakazuje płatności w kryptowalutachBitcoin traci w piątek 16 kwietnia około 4 proc. i oddaje zyski wypracowywane od początku tygodnia. Czynnikiem, który może mieć wpływ na osunięcie notowań BTC jest zakaz używania kryptowalut do zakupów przez bank centralny Turcji. Decydenci tego banku powołują się na możliwe “nieodwracalne” szkody i ryzyko transakcyjne.

  • Turcja wprowadza ban na płatności kryptowalutami
  • Zakaz ma wejść w życie z końcem kwietnia
  • Notowania BTC/USD wracają w okolice 60 000 USD

Turcja wprowadza zakaz płatności kryptowalutami

W przepisach opublikowanych w Dzienniku Urzędowym bank centralny stwierdził, że kryptowaluty i inne tego rodzaju aktywa cyfrowe oparte na technologii rozproszonej księgi nie mogą być wykorzystywane, bezpośrednio lub pośrednio, do płacenia za towary i usługi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakaz, który ma wejść w życie 30 kwietnia, jest następstwem podobnego posunięcia Maroka i możliwego zbliżającego się zakazu w Indiach. Z pewnością potwierdzi obawy niektórych, co do sensowności inwestowania w kryptowaluty ze względu na możliwość takich rządowych zakazów.

Główny lider tureckiej opozycji Kemal Kilicdaroglu określił tę decyzję jako kolejny przypadek „zastraszania o północy”, nawiązując do decyzji prezydenta Tayyipa Erdogana z zeszłego miesiąca – ogłoszonej w dekrecie o północy – o zwolnieniu prezesa banku centralnego.

Bank na kryptowalutowe płatności w całym kraju następuje w momencie, gdy lira turecka napotkała znaczną zewnętrzną presję sprzedaży. Wiele osób po zwolnieniu prezesa banku centralnego zaczęło wykorzystywać kryptowaluty jako alternatywną metody płatności, aby obejść problemy nękające turecką lirę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin wyznacza minima w okolicach 60 000 USD

Notowania Bitcoina w relacji do dolara oddają dziś większość zysków wypracowywanych od początku tygodnia, kiedy to BTC ustanowiło nowe rekordowe poziomy.

Najbliższe wsparcie dla BTC/USD może stanowić linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z 28 lutego br., która zbiega się z 20-dniową średnią kroczącą.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here