Naga MarketsBitcoin BTCW trakcie środowej sesji Bitcoin oddawał niemal 3% swojej wartości i testował poziom 9 tysięcy dolarów, najniższy od minionego weekendu. W czwartek kurs BTC nadal utrzymuje się na lokalnych minimach, korzysta jednak z bardzo silnej strefy wsparcia na wysokości wakacyjnych dołków, którą wzmacniają dodatkowo ułożone poziomo średnie ruchome i spadkowa linia trendu. Na rynku altcoinów najsilniej koryguje Bitcoin SV, którego wartość spada o 4%.


Bitcoin ponownie utknął w wąskim przedziale zmienności

Osoby obserwujące rynek kryptowaluty, doskonale znają ten schemat zachowania ceny z ostatnich miesięcy. Kilka dni wzmożonej zmienności i konsolidacja w wąskim zakresie na nowych poziomach. Było tak w sierpniu, pod koniec września i obecnie w trakcie ostatnich sesji handlowych października. Bitcoin w dwa dni zyskiwał niemal 40% i od tego czasu ponownie porusza się w niespełna 1000-dolarowym kanale.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego górne ograniczenie stanowi strefa podaży wyznaczana przez minima z początku lipca oraz okrągły, psychologiczny opór 10 tys. USD. Dolne ograniczenie to natomiast dołki wakacyjne w połączeniu z październikową konfluencją wsparć. Wybicie dołem otworzy drogę do 8500 dolarów, gdzie wypadają szczyty z pierwszej połowy października, a wybicie górą pozwoliłoby podejść do maksimów wrześniowych, tuż pod 11 tys. USD.

Bitcoin powraca do konsolidacji? Kurs BTC D1, Tradingview.com

Co prawda Peter Shiff, autorytet rynkowy znany z tego, że przewidział kryzys z 2008 roku, wieszczy załamanie rynku kryptowalut, to nie zgadza się z nim Tomasz Rozmus, z giełdy kryptowalutowej Tokeneo:

„Człowiek który przewidział krach w 2008 roku zapowiada kolejny… tym razem na BTC. Według Petera Schiffa ostatnie wzrosty na Bitcoinie po wystąpieniu chińskiego prezydenta zapowiadającego regulację rynku krypto w jego kraju to efekt manipulacji i okazja do „wyskoczenia” z pozycji dużych graczy. Koncepcja dość ciekawa ale osobiście uważam, że z niczym się ona nie pokrywa. Otóż, wzrost poparty jest dużym wolumenem. Zupełnie co innego byłoby gdyby cena wzrosła nieznacznie a mielibyśmy wysoki wolumen – oznaczałoby to „duży wysiłek” ze strony kupujących vs mały efekt w cenie – taki układ moglibyśmy odczytać jako „ubieranie” kogoś w walor. Ponadto, krypto rynek rządzi się swoimi prawami a sam Bitcoin ma bardzo ważny czynnik popierający jego wzrost – ograniczoną podaż!” – komentuje Tomasz Rozmus na na antenie Comparic24.tv.

„Dodatkowo Peter Schiff już dwukrotnie się mylił odnośnie cen BTC – najpierw zapowiadał spadek do 4 tys. USD, a następnie jak ceny zeszły poniżej 10 tys. USD obniżał prognozę do 2 tys. USD. Fakty mówią same za siebie. Kto będzie miał racje, to się niebawem okaże” – dodaje.

Mieszana sytuacja na rynku altcoinów – Bitcoin SV (BSV) traci ponad 4%

Czołówka altcoinów w czwartkowy poranek przesuwa się spadkowo, a w ujęciu ostatnich 24 godzin najwięcej traci Bitcoin SV (BSV), bo około 4,5%. Warto jednocześnie zauważyć, że w skali całego tygodnia kryptowaluta również najwięcej zyskiwała i zapewniła inwestorom zwrot rzędu 40%.

BSV reagował na środowe spadki Bitcoina i sam chwilowo osuwał się poniżej poziomu 130 dolarów, ostatecznie sesja zamykała się jednak nad poziomem. Czwartek przynosi próbę kontynuacji deprecjacji, ta jest jak na razie jednak zdecydowanie skromniejsza.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCI Games [CIG], Vivid Games [VVD] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – kolejna podobna korekta?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here