Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCUmocnienie dolara amerykańskiego i chwilowe uspokojenie napięć związanych z wojną handlową na linii Chiny-USA zdaniem analityków mogło przełożyć się na wtorkowe spadki kursu BTC o 4,6%, które kontynuowane są również w środę. W efekcie Bitcoin testuje poziom 10,5 tys. USD i znajduje się na najniższych poziomach od niemal dwóch tygodni. Równie silnie tracą Monero (XMR) oraz Binance Coin (BNB), odbijają natomiast forki najstarszej z kryptowalut: Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV).


Bitcoin wybija dynamicznie box i zmierza w kierunku okrągłego poziomu 10 tys. USD

Notowania Bitcoina w ostatnim czasie przesuwały się w wąskim kanale zmienności (box). Potencjalne wybicie dołem miało otworzyć drogę do testu poziomu 10 tys. USD i dolnego ograniczenia długoterminowej konsolidacji tuż nad 9 tys. USD. BTC obecnie zmierza w kierunku wyznaczonych celów, silniej tracąc we wtorek i kontynuując deprecjację w środę.

Chociaż ekonomiści związani ze światem tradycyjnych finansów nie dostrzegają korelacji pomiędzy Bitcoinem i bardziej standardowymi aktywami, to coraz częściej pojawiają się głosy, że najstarsza z kryptowalut obok złota i franka stała się nową, bezpieczną przystanią (do której spływają środki gdy na rynkach pojawia się awersja do ryzyka). W związku z delikatnym poluzowaniem risk-off po wtorkowych zapowiedziach Trumpa odnośnie chęci wycofania się z części ceł nakładanych na Chiny, Bitcoin rzeczywiście mógłby więc tracić.

Bitcoin osuwa się o ponad 6% od wtorkowej sesji. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin osuwa się o ponad 6% od wtorkowej sesji. Kurs BTCUSD D1

W tym samym czasie dynamicznie zyskuje natomiast fork cyfrowej waluty, Bitcoin Cash. Kurs BCH testował najwyższe poziomy od pierwszej połowy lipca tuż pod poziomem 360 dolarów. W tym samym czasie Bitcoin SV próbował chwilowo wybijać ponad poziom 150 dolarów, testując ponad tygodniowe maksima.

Monero i Binance Coin radzą sobie najgordzej wśród altcoinów

Chociaż Bitcoin jest w środowy poranek liderem spadków (stan na godzinę 08:35), to silnie spadają również Monero i Binance Coin. Tokeny XMR traciły we wtorek ponad 6% i testowały dwutygodniowe dołki, schodząc do 84 dolarów.

W tym samym czasie skumulowane spadki BNB za dwie ostatnie sesje przekroczyły 4% i kryptowaluta melduje się ponownie poniżej poziomu 30 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here