Naga MarketsBitcoin BTC spada, a złoto wraca do łask inwestorów instytucjonalnych, uważa JP MorganBitcoin (BTC) nie może zaliczyć ostatnich dwóch tygodni do udanych. Wczoraj najstarsza kryptowaluta spadła w okolice okrągłego poziomu 30 000 USD. Analitycy JP Morgan uważają, że inwestorzy instytucjonalni z grubym portfelem porzucają bitcoina na rzecz złota.

  • Inwestorzy instytucjonalni odwracają się od bitcoina
  • JP Morgan utrzymuje długoterminowy cel dla BTC na 140 000 USD
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin zalicza największy spadek od początku hossy

We wtorkowej nocie dla klientów JP Morgan zasugerował, że inwestorzy instytucjonalni wracają do złota. Odwracają tym samym zwyżkową akcję cenową na rynku kryptowalut, która spowodowała, że cena BTC przekroczyła 64 000 USD w połowie kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powołując się na dane dotyczące otwartych kontraktów terminowych na na bitcoina na Chicago Mercantile Exchange (CME), JP Morgan zwraca uwagę, że te odnotowały teraz pierwszy największy spadek w trendzie wzrostowym, który rozpoczął się pod koniec 2020 roku.

— Obraz przepływu bitcoinów nadal się pogarsza i wskazuje na dalszą repatriację kapitału przez inwestorów instytucjonalnych. W ciągu ostatniego miesiąca rynki kontraktów terminowych na bitcoina doświadczyły największej likwidacji pozycji od czasu rozpoczęcia wzrostu BTC w październiku ubiegłego roku – wskazuje JP Morgan.

JP Morgan nadal jednak utrzymuje swoją poprzednią prognozę wskazującą na wzrost bitcoina do 140 000 USD w perspektywie długoterminowej.
— Cenę 140 000 USD należy traktować jako długoterminowy teoretyczny cel zakładający konwergencję zmienności bitcoina ze zmiennością złota i wyrównanie alokacji bitcoina z alokacjami złota w portfelach inwestorów – informuje JP Morgan w nocie dla inwestorów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Według JPMorgan, aktualna wartość godziwa bitcoina oparta na współczynniku zmienności bitcoina do złota wynosi jedną czwartą ze 140 000 USD czyli 35 000 USD.

W styczniu analitycy JPMorgan prognozowali, że bitcoin może potencjalnie przekształcić się w atrakcyjną alternatywę dla złota i osiągnąć wartość 146 000 USD w perspektywie długoterminowej.

— Jest mało prawdopodobne, że zbieżność zmienności pomiędzy bitcoinem, a złotem nastąpi szybko i naszym zdaniem jest to proces wieloletni – uważa JP Morgan.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here