Naga MarketsBitcoin (BTC) spada 5. dzień z rzędu. Dogecoin (DOGE) cały czas w szale zakupówBitcoin we wtorek chwilowo spada poniżej poziomu 54 tys. dol., rysując na wykresie piąty dzień strat z rzędu. W gronie 20 największych kryptowalut razem z BTC tracą wszystkie pozostałe aktywa, gdzie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) osuwa się w przeciągu doby o 6% i testuje poziom 2100 dol. Wyjątkiem jest jedynie Dogecoin, który cały czas utrzymuje wzrosty i jest obecnie jedną z pięciu najpopularniejszych kryptowalut.

  • Kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów kurczy się o 6% i powraca poniżej pułapu 2 bilionów dolarów
  • Spadki nie omijają żadnej z największych kryptowalut, w tym Binance Coin (BNB) oraz XRP oddających kilkanaście procent wartości w skali 7 dni
  • DOGE natomiast utrzymuje się nad pułapem 40 centów i od ubiegłego wtorku zwiększał swoją wartość czterokrotnie

Bitcoin kontynuuje spadki, korekta z zasięgiem niespełna 20% na wykresie BTC

Od historycznych maksimów testowanych 14 kwietnia na wysokości 64 895,22 dol., bitcoin traci do wtorkowych dołków niecałe 20%. Znajdując się w czwartej nieznacznej korekcie od początku bieżącgo roku. Pomimo chwilowego odwrotu, cyfrowy token nadal podwaja swoją wartość w 2021, po ponad czterokrotnym wzroście w roku ubiegłym.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ostatni spadek ceny BTC zdecydowanie zaszkodził obrazowi technicznemu: Stary poziom oporu w okolicach 60 tys. dol. powinien był się utrzymać i złapać spadek, ale tak się nie stało – powiedział Julius de Kempenaer, starszy analityk techniczny w Stockcharts.com,  Jednak “długoterminowy trend dla BTC — i kryptowalut w ogóle — wydaje się niezagrożony”.

Notowania bitcoina na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Jak widać w poniższej tabelki, kurs BTC nie pozostaje jednak osamotniony w swojej deprecjacji i traci razem z pozostałymi głównymi kryptowalutami. Tak jak wspomniano we wstępie, wyjątkiem jest tutaj jedynie Dogecoin.

Źródło: Coinpaprika.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

DOGE nie chce się zatrzymać. Wyprzeda USDT i utrzymuje się nad poziomem 40 centów

Czterokrotny wzrost w przeciągu ostatnich siedmiu dni, rekordowe maksima i ciągła aprecjacja pomimo spadków na szerokim rynku cyfrowych aktywów. DOGE jest w tym momencie najpopularniejszą i najgorętszą z kryptowalut, która z każdym dniem zwiększa swoje dzienne obroty oraz łączną wartość rynkową.

Wolumen Dogecoina za ostatnie 24 godziny wyniósł 37 miliardów dolarów, czyli trzykrotnie więcej niż obroty na XRP i zaledwie o kilka miliardów dolarów mniej niż na drugiej pod względem wielkości kryptowalucie ETH.

Dogecoin powyżej 40 centów. Źródło: Tradingview.com

Ruchy na DOGE są o tyle interesujące, że jeszcze na początku tego roku wartość kryptowaluty była liczona od trzeciego miejsca po przecinku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | theppro | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | s&p 500 notowania | pkn orlen akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here