Naga MarketsCena Bitcoina (BTC) ma za sobą niezwykle szalony rajd wzrostowy. Tylko od 4 do 26 czerwca br. wycena najstarszej z kryptowalut wzrosła bowiem o 6447,16 USD (86,74%) do 13 880 USD, powiększając tym samym trwającą od połowy grudnia ub.r. aprecjację do 10 757,72 USD (344,5%). 


Bitcoin (BTC) spadł o ponad 30%…ale już odrabia straty

Po osiągnięciu wyceny w rejonie 14 tys. USD pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o 4265,92 USD (30,73%) do 9614,08 USD. Dzięki temu, że w wysokości 9900 USD znajduje się istotne, techniczne wsparcie, które dodatkowo, niezwykle precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego, w w miniony wtorek pojawiła się tam większa reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Mimo, że aprecjacja ta nie dotarła nawet w rejon najbliższego oporu, to już w czwartek ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Po kolejnych dwóch dniach spadków, w sobotni poranek ponownie obserwujemy wzrosty.

Cały ten układ coraz bardziej wskazuje na możliwość powstania trendu horyzontalnego (konsolidacji) pomiędzy 9 900 USD a 13 000 USD. Jeżeli tak się stanie, dopiero trwałe wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji cen BTC, dla której realnymi zasięgami wydają się nawet okolice 17 200 USD bądź 20 000 USD.

Cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD

Anthony „Pomp” Pompliano, współzałożyciel firmy zarządzającej kryptowalutami Morgan Creek Digital Assets przewiduje, że cena Bitcoina (BTC) wzrośnie do końca 2021 roku do poziomu 100 000 USD.

Zobacz także: Novogratz prognozuje kolejną falę wzrostów i nowe ATH Bitcoina (BTC)

W wywiadzie dla BloxLive.tv przyznał on, że podstawą stojącą za tak śmiałą projekcją podstawowa zasada ekonomii dot. prawa popytu i podaży. Jego zdaniem, jednym z najistotniejszych czynników determinujących dalsze wzrosty cen BTC będzie zaplanowany na maj 2020 roku halving, a więc zmniejszenie o połowę nagrody dla górników za wydobycie BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed nami decyzja monetarna Banku Kanady (BoC) i publikacje protokołów z posiedzeń FOMC oraz EBC
Następny artykułHandlowanie wybić z zakresów otwarcia – Tradeciety
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here