Naga MarketsBitcoin (BTC) rośnie najsilniej od 4 m-cy. Ether (ETH) i dogecoin (DOGE) zostają w tyleBitcoin w czwartek stara się utrzymać zyski po swoim środowym rajdzie, który był najsilniejszym w ostatnich czterech miesiącach, kiedy kurs BTC w trakcie jednej sesji rósł o niemal 12%. Po odbiciu się od trzytygodniowego minimum na poziomie 31 025 dolarów we wtorek, kiedy to oznaki ostrożności inwestorów instytucjonalnych i uwagi ze strony organów regulacyjnych napędzały sprzedaż, najstarsza kryptowalutą dodawała do swojej wartości 4 tys. dol.

  • W gronie 12 największych kryptowalut w ciągu ostatniej doby najsilniej rosną tokeny HEX oraz DOT zyskując kilkanaście procent
  • W ślad za bitcoinem podąża również Ethereum classic (ETC) oraz litecoin (LTC) zyskując około 8%
  • Dogecoin (DOGE) i ether (ETH) nie skorzystały z odbicia BTC i zyskały zaledwie kilka punktów procentowych w środę, oddając większość zysku w czwartek
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i sprzeczne sygnały techniczne pod i nad konsolidacją BTC

W trakcie wtorkowej sesji notowania bitcoina chwilowo spadały do poziomu 31 025 dol., testując najniższe poziomy od 3 tygodni, ostatecznie cena jednak zerowała większość strat i zamykała dzień w okolicach otwarcia: przy poziomie 33,4 tys. dol. Rozrysowało to na wykresie formację techniczną młota (lub pin bara), która jest traktowana jako formacja zakupowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę rynek rzeczywiście dynamicznie odbijał od lokalnych dołków i dodawał do swojej wartości 11,94%, rosnąc o 3988 dol. i zamykając dzień na poziomie 37,4 tys. dol. Jak widać na poniższym wykresie równie silna reakcja zakupowa miała miejsce również 24 maja, dzień po tym jak bitcoin testował podobne minima.

Bitcoin odbija od lokalnych dołków. Źródło: Tradingview.com

Najsilniejsze jednodniowe umocnienie od czterech miesięcy nie pozwoliło jednak pokonać zakresu już niemal miesięcznej konsolidacji, która obowiązuje od silnych spadków z 19 maja. Górnym ograniczeniem ruchu bocznego wydaje się być poziom 40 tys. dol. w połączeniu z lokalnymi szczytami z czerwca.

Scenariuszem stojącym w opozycji do mocniejszej korekty wzrostowej jest teza o rysującym się krzyżu śmierci (zaznaczony na czerwono), czyli o specyficznym przecięciu się średnich ruchomych. Formacja pojawia się w momencie gdy szybsza średnia 50-okresowa przecina od góry średnią wolniejszą z 200 ostatnich dni handlowych.

Bitcoin od szczytów rozrysowanych w kwietniu traci obecnie ponad 43%, osuwając się od tego momentu o około 28 tys. dol. Stopa zwrotu z inwestycji w BTC od początku roku wynosi obecnie 26%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty w górę po wzroście BTC: ether i dogecoin zostają jednak w tyle

W momencie gdy spora część altcoinów skorzystała na rajdzie bitcoina w trakcie środowe sesji: DOT rósł od poziomu 23,5 dol., ETC pokonał poziom 60 dol., a LTC testował okolice 170 dol., na dwóch najpopularniejszych w tym momencie kryptowalutach poza BTC: etherze i dogecoinie, ruchy były zdecydowanie słabsze.

Druga i szósta pod względem kapitalizacji kryptowalutą rosły o około 5%, oddając swoje skromniejsze zyski w czwartkowy poranek. Dogecoin porusza się poniżej 50 EMA, która pełni rolę lokalnego oporu i nie potrafi pokonać poziomu 35 centów, w tym momencie kosztując trochę ponad 33 centy.

invest

Z kolei ether balansuje cały czas na granicy poziomu 2500-2600 dol., a jego zmienność od początku miesiąca jest bardzo mocno przytłumiona.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tickmill | wirtualna polska notowania | lotos kurs | swig80 notowania | mwig40 notowania | blik co to jest | korona norweska kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here