Naga MarketsBitcoin (BTC) rośnie 3. dzień z rzędu. Ripple (XRP), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC) idą w jego śladyNa rynek kryptowalut ponownie zawitała euforia. Bitcoin zyskuje trzeci dzień z rzędu i utrzymuje się na pięciomiesięcznych szczytach, z czego korzystają również altcoiny. Kryptowaluta XRP rośnie o ponad 12%, Ethereum i Litecoin natomiast kolejno o 6,7% oraz 4,7%. W efekcie łączna kapitalizacja całego rynku  cyfrowych aktywów zwiększała ponownie swoją wartość (2%) i na poziomie niemal 310 miliardów jest największą od sierpnia 2019.


Bitcoin bezpieczną przystanią dla międzynarodowych inwestorów? Kurs BTC rośnie wraz ze wzrostem ryzyka

W momencie gdy rynek ponownie z niepokojem patrzy na Chiny i epidemię koronawirusa, a lokalne władze zmieniają sposób klasyfikacji zarażonych (przez co ich liczba wzrosła nagle o 15 tysięcy), coraz częściej mówi się o znaczeniu Bitcoina jako bezpiecznej przystani inwestycyjnej. Tradycyjnie do aktywów skupowanych w ramach risk-off nalezą złoto, frank i jen, jednak BTC coraz częściej wymieniany jest jako nowa, cyfrowa alternatywa.

Niezależnie od tego czy międzynarodowe obawy mają wpływ na zmianę cen najstarszej z kryptowalut, kurs BTC rośnie trzeci dzień z rzędu i dodaje w czwartek niecałe 1% do swojej wartości. W efekcie Bitcoin utrzymuje się na najwyższych poziomach od początku września ubiegłego roku:

Bitcoin nadal wysoko, kolejny dzień wzrostów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin nadal wysoko, kolejny dzień wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Pozytywne nastroje na Bitcoinie umacniają również rynek altcoinów, gdzie w gronie 20 największych wyraźnie dominują wzrosty. Tym samym łączna kapitalizacja rynkowa sięga już niemal 310 miliardów dolarów utrzymując się na półrocznych maksimach.

Ripple najwyżej od lipca, Ethereum i Litecoin również silnie rosną

Token XRP przedsiębiorstwa Ripple rośnie dynamicznie drugi dzień z rzędu, zyskując łącznie ponad 12% i testując wielomiesięczny opór na wysokości 0,3390 USD. Aprecjacja jest wywołana doniesieniami o nawiązaniu współpracy z Bankiem Egiptu oraz wsparciem ze strony portfela kryptowalutowego BRD, który posiada 3 miliony użytkowników w 170 krajach na świecie.

Euforia nie omija również Ethereum (ETH), gdzie po dwóch dniach dynamicznych wzrostów kurs podchodzi pod niemal 280 dolarów i jest najwyższy od lipca ubiegłego roku. Co prawda w przypadku Litecoina skala wzrostów nie jest tak dynamiczna, ale test okolic 85 dolarów w czwartek potwierdza chęć dalszej aprecjacji. W tym momencie kolejny ważny opór znajduje się dopiero w okolicach 100 dolarów, kurs LTC ma więc sporo miejsca, aby kontynuować obecny trend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAndrew Yang rezygnuje z walki o prezydenturę
Następny artykułLotos w rejonie 70 zł. Wyniki za IV kw. zbliżone do oczekiwań
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here