Naga Markets

bitcoinW ostatnich dniach założyciele platformy Glassnode – Jana Happela i Yanna Allemanna, zauważyli znaczący wzrost Bitcoina (BTC) pomimo niepokojących danych dotyczących inflacji. Kryptowaluta ta odzyskała swoje wsparcie przy poziomie 26 tys. dol., co jest optymistycznym znakiem dla inwestorów. 

Bitcoin odbija się od poziomu wsparcia

Czołowa kryptowaluta odzyskała niedawno swoje wsparcie na poziomie 26 tys. dol. za monetę. Jest to dość optymistyczny znak dla inwestorów. Co więcej, wskaźnik od platformy analitycznej Glassode mierzący poziom ryzyka związanego ze znacznym spadkiem wartości BTC, wydaje się zmierzać w dół, co sugeruje stabilizację rynku. Zaskakujące dane dotyczące indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) w USA, który wzrósł o 0,6%, wydają się nie wpływać negatywnie na cenę BTC. Wręcz przeciwnie – Bitcoin zdaje się radzić sobie w tej sytuacji i być gotów na kolejny wzrost, według opinii przedstawionej przez ekspertów z Glassnode.

Aktualnie, kiedy Bitcoin odzyskał swoje wsparcie, może celować w kolejne poziomy. Istnieje możliwość wyjścia z wielotygodniowego zakresu cenowego. Wskaźnik Risk Signal sugeruje, że rynek zmienia swoje nastawienie, a presja na realizację zysków może doprowadzić do osiągnięcia poziomów 27,4 tys. dol. i 28,2 tys. dol. Jednak najważniejszym celem wydaje się być psychologiczna bariera na poziomie 30 tys. dol. 

Długoterminowe perspektywy dla BTC

Założyciele Glassnode wydają się być długoterminowymi optymistami względem przyszłej ceny czołowej kryptowaluty. Z udostępnionego przez nich wykresu wynika, że Bitcoin doznał odbicia od dużego kanału wzrostowego i może teraz dążyć do jego górnej granicy, która została wyznaczona na poziomie 150 tys. dol. Wówczas to na rynku zapanowałaby chciwość i euforia. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego Bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 27,1 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość wzrosła o więcej niż 6%. W zakresie dobowym kurs BTC wzrósł o około 2,27%. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.