Naga MarketsBitcoin (BTC) przewodził spadkom na globalnych rynkach. Jak można uznawać go za "bezpieczną przystań", zastanawia się Peter ShiffPeter Schiff nie jest zbyt przychylnie nastawiony do Bitcoina, co wiadomo nie od dziś. Jak mówi, Bitcoinowi “frajerzy” są w błędzie, co do statusu BTC jako bezpiecznej przystani, do której zalicza się np. złoto.

Na giełdzie Coinbase, kurs Bitcoina nakreślił nowy dołek pod poziomem 9 tysięcy dolarów, co zachęciło Schiffa, by dopiec kryptowalutowym inwestorom. Za medium do przekazania pogardy posłużył mu Twitter.

Bitcoin jako bezpieczna przystań to „nonsens”, uważa Schiff

Jak uważa Schiff, nonsensem jest twierdzenie promotorów Bitcoina, jakoby był on lepszy niż złoto jako bezpieczna przystań i magazyn wartości. Według niego, zmienność BTC sprawia, że jest gorszy do złotego kruszcu.

Bitcoin należy także do “aktywów” nieskorelowanych, co oznacza, że niezależnie od tego zrobią inne aktywa, BTC może spaść lub wzrosnąć. Schiff zastanawia się, ile warta jest najstarsza kryptowaluta, skoro nikt nie ma pojęcia, co stanie się z jej ceną.

Bazując na ostatnich spadkach globalnych rynków akcji, inwestorzy uciekający do bezpiecznych przystani wcale nie wybrali Bitcoina. Jak zauważa Schiff, Bitcoin wręcz przewodził spadkom, a zatem nie można nazywać go bezpieczną przystanią, kiedy osuwa się bardziej niż aktywa ryzykowne.

Zobacz też: Największe spadki akcji w Europie i Ameryce od lat. Niepotwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce

Prędzej Bitcoin spadnie do 3 tysięcy dolarów, niż złoto wzrośnie do tego poziomu

Peter SchiffPeter Schiff przyznał publicznie, że cena BTC spadnie do 3000 dolarów szybciej niż cena złota wzrośnie do tego poziomu, o czym wspominał na początku tygodnia Arek Jóźwiak.

Warto zwrócić uwagę, że cena złota oscyluje obecnie w okolicy 1636 USD. Okazuje się więc, że musiałaby ona wzrosnąć o ponad 83% ustanawiając przy tym nowe ATH. Dotychczasowy szczyt na notowaniach złota znajduje się bowiem w rejonie 1920 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here