Naga Markets

Bitcoin został po raz kolejny skreślony przez niektórych obserwatorów rynku ze względu na duży spadek wartości od swojego szczytu cenowego. Mimo pogorszonej sytuacji na wykresie BTC jego znany zwolennik Samson Mow uważa, że kryptowaluta ta przetrwałaby awarię dowolnego “giganta” z branży. W jego opinii nie zniszczyłby jej upadek żadnej giełdy z tego sektora. 

Bitcoin przetrwa awarie dowolnego “giganta” z branży

Choć wokół rynku kryptowalutowego wytworzył się pesymizm, a wielu inwestorów popadło w panikę, znany zwolennik BTC – Samson Mow uważa, że ta wirtualna waluta przetrwa mimo wszystko. Ten znany przedsiębiorca stwierdził, iż nawet upadek największych kryptowalutowych giełd nie jest w stanie jej zniszczyć. 

“Awaria” związana z FTX wpłynęła mocno na kryptowaluty. W wyniku szeregu negatywnych informacji oraz wytwarzającej się paniki wśród inwestorów bessa w tym sektorze uległa pogłębieniu. Bitcoin ucierpiał na tym dość mocno, ponieważ jego kurs spadł w ostatnim czasie do okolic 15,5 tys. dol., odnotowując nowe tegoroczne minimum na swoim wykresie. Aktualnie handluje on w pobliżu 16,5 tys. dol. 

Zdaniem Samsona Mow efekty “zarażenia” w związku z problemami finansowymi platformy FTX wciąż są widoczne. W rozmowie z serwisem informacyjnym Cointelegraph podkreślił on, że w najbliższej przyszłości branża kryptowalut będzie musiała sprostać podobnym kraksom. 

Odnosząc się do firm, które w efekcie domina poległy w trakcie tegorocznej krypto zimy po upadku ekosystemu Terry, dyrektor generalny JAN3 stwierdził, iż były one bezwartościowymi “domkami z kart”. Dodał przy tym, że porażka FTX była łatwa do przewidzenia z uwagi na relację tej giełdy z Alameda Research. 

Skupiając się na Bitcoinie, Samson Mow podkreślił, iż przetrwa on każdy problem ze względu na to, w jaki sposób został skonstruowany. W jego opinii ta wirtualna waluta będzie funkcjonowała nadal, nawet jeśli giganci tj. Binance, czy Tether upadną. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Ludzie powinni uczyć się na błędach

W opinii dyrektora generalnego firmy JAN3 ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce na rynku wirtualnych walut są lekcją dla inwestorów. Choć niektórzy już wyciągnęli wnioski, wycofując swoje krypto aktywa ze scentralizowanych giełd na zewnętrzne adresy kryptograficzne, uznał on, iż nowicjusze prawdopodobnie będą popełniać te same błędy w przyszłości. 

Kontynuując swoją wypowiedź, Samson Mow zauważył, że w pewnym stopniu problemy z FTX zdziałały “cuda” dla branży pod względem rosnącego zainteresowania portfelami sprzętowymi, które pozwalają na przechowywanie kluczy prywatnych w środowisku offline. Przedsiębiorca ten spodziewa się jednak, iż wraz z uspokojeniem sytuacji na rynku za kilka lat nowi inwestorzy wpadną w tę samą pułapkę, powierzając swoje środki scentralizowanym platformom. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin jest użytecznym aktywem dla banków centralnych, wynika z badań Harvardu
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Wyczekiwanie na „minutki” FOMC. Bitcoin broni wsparcie
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here