Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Bitcoin kontynuuje rajd wzrostowy, zyskując siódmą sesję z rzędu. W efekcie na luksemburskiej giełdzie Bitstamp notowania testują poziom 11340 dolarów, a na polskiej giełdzie BitBay wybijają pułap 42 tysięcy złotych. Warto jednocześnie zauważyć, że w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, kurs BTC notował jedynie jedną sesję spadkową, zarabiając w tym czasie 45%. Wtorkowe wzrosty w przedziale 2,5% pomagają natomiast ponownie pogłębić tegoroczne maksima.


Bitcoin nadal ma miejsce na wzrosty, 14 tys. USD jedynie kwestią czasu za BTC?

„Wzrosty na Bitcoinie potwierdzone bardzo dużym wolumenem. Jestem pewny, że 14 tyś usd to kwestia paru tygodni. Gracze korporacyjny pchają wykres do góry a tzw „ulica” jeszcze nie weszła do gry jak wynika z badań zachowania w sieci. Fraza Bitcoin po osiągnięciu ceny 11 tyś usd wyszukiwana tylko w 10% w porównaniu z 2017 rokiem kiedy BTC notowano w okolicach 20 tys.” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv. W programie poruszono jeszcze następujące kwestie:

  • Analiza Price Action i fundamentalna Bitcoina
  • Giełdy będą musiały przesyłać dane klientów
  • Znamy sposób jak zachować anonimowość w handlu krypto
  • Chińscy giganci nie pójdą w ślady facebooka

Patrząc na wykres techniczny Bitcoina (BTC/USD) na interwale tygodniowym (w celu lepszej oceny historycznych poziomów oporu) można zauważyć, że notowania pochodzą pod strefę maksimów z lutego 2018 roku zlokalizowaną tuż pod pułapem 11,5 tys. USD. Wybicie wspomnianej strefy będzie niezbędne, jeżeli najstarsza z kryptowalut chce myśleć o dalszej aprecjacji.

Bitcoin na wykresie tygodniowym BTC W1
Bitcoin na wykresie tygodniowym. Kurs BTC/USD W1

Bitcoin i jego forki zyskują najsilniej w przeciągu ostatniej doby – Bitcoin SV i Bitcoin Cash

Notowania BTC w przeciągu ostatnich 24 godzin umacniają się o niemal 5%, a w jego ślady idą Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH) zyskujące powyżej 2%.W efekcie BSV testuje ponownie najwyższe poziomy od momentu rozpoczęcia swoich notowań w lutym (powyżej 250 dolarów), a Bitcoin Cash próbuje wybijać pułap 500 dolarów obserwowany ostatni raz w listopadzie ubiegłego roku.

Bitcoin Cash vs Bitcoin SV
Porównanie zmian ceny BSV i BCH na wykresie dziennym. Bitcoin SV zaznaczony pomarańczowym wykresem liniowym

Jak widać na porównaniu wykresów Bitcoin SV i Bitcoin Cash, notowania od połowy lutego poruszają się dokładnie w tym samym kierunku, ostatni impuls wzrostowy w przypadku BSV był jednak silniejszy. Od tegorocznych minimów BSV zyskuje ponad 550%, natomiast BCH około 200%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here