Naga MarketsBitcoin (BTC) przebił poziom 57 tys. USD jednak górnicy dalej wstrzymują się ze sprzedażąZgodnie z danymi on-chain, górnicy sieci Bitcoin wydają się wstrzymywać ze sprzedażą wydobytych monet, pomimo ostatniego rajdu, w którym kryptowaluta przekroczyła cenę 57 tys. USD. Jak wskazano w poście CryptoQuant, rezerwy górników BTC kontynuują trend boczny, a sami zainteresowani czekają na dalsze wzrosty cyfrowego aktywa, które nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Cena Bitcoina wciąż rośnie, a rezerwy górników kontynuują trend boczny

Rezerwa górnicza jest wskaźnikiem, który pokazuje całkowitą ilość bitcoinów, które górnicy obecnie trzymają w swoich portfelach. Wzrost jej wartości sugeruje, że górnicy liczą na dalszy wzrost wartości monety, dlatego też wciąż gromadzą cyfrowe aktywo.Natomiast spadek tego wskaźnika oznaczałby, że górnicy realizują swoje zyski, ponieważ spodziewają się w niedalekiej przyszłości korekty lub nadchodzącego rynku niedźwiedzia.

Poniżej znajduje się wykres pokazujący trend wartości rezerwy górniczej w stosunku do ceny BTC w ciągu ostatniego roku:

Wartości rezerwy górniczej (kolor niebieski) w stosunku do ceny BTC (kolor pomarańczowy) w ujęciu rocznym
Wartości rezerwy górniczej (kolor niebieski) w stosunku do ceny BTC (kolor pomarańczowy) w ujęciu rocznym

Jak pokazuje powyższy wykres, wartość wskaźnika poruszała się ostatnio w trendzie bocznym, pomimo gwałtownego wzrostu ceny BTC.

Taki ruch sugeruje, że górnicy są, albo neutralni albo byczo nastawieni do kryptowaluty. Wielu z nich wciąż usuwa niektóre monety, podczas gdy inni starają się nie zmieniać jej całkowitej ilości w sieci. Z tego właśnie powodu rezerwa wygląda obecnie na bardzo zrównoważoną.

Po bliższym przyjrzeniu się wykresowi staje się jasne, że metryka wykazała również pewien ruch boczny podczas rajdu, który doprowadził BTC do najwyższego obecnego poziomu. Możliwe, że coś podobnego wydarzy się ze wskaźnikiem rezerwy, dlatego warto mieć go na oku pod kątem jakichkolwiek ruchów w obu kierunkach.

Bitcoin wciąż wykazuje tendencje wzrostową

W momencie pisania tego tekstu cena bitcoina oscyluje wokół 57 tys. dolarów, co oznacza wzrost o 22% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta zgromadziła aż 26% zysków.

invest
Cena BTC w ciągu ostatnich pięciu dni
Cena BTC w ciągu ostatnich pięciu dni

Pomimo iż Bitcoin wykazał się ostatnio dużą zmiennością, to cena nadal wykazuje ogólny trend wzrostowy. Warto zauważyć, że kryptowaluta przekroczyła niedawno poziom 57 tys. dolarów, pierwszy raz od maja tego roku.

Jednak prawdziwe rozstrzygnięcie dopiero przed nami, a dopiero w najbliższym czasie okaże się czy kryptowaluta będzie w stanie utrzymać powstały impet i ustanowić nowe rekordy.

Na razie, wskaźniki wydają się być przychylne Bitcoinowi, szok podażowy działa na korzyść kryptowaluty, a rezerwy wymiany monety, spadły do poziomów najniższych od października 2017 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kurs | pkp cargo akcje notowania | ten square games akcje | dino gpw | comparic.pl | kurs eur/usd | orange akcje rekomendacje |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here