Naga MarketsBitcoin (BTC) prędzej wzrośnie do 60 tys. dol., niż spadnie do 20 tys., uważa analityk Bloomberga
Mike McGlone, analityk Bloomberga

Strateg surowcowy Bloomberg Intelligence Mike McGlone przygląda się perspektywom cenowym bitcoina (BTC) i szuka odpowiedzi na pytanie, czy czołowa kryptowaluta ma większe szanse na powrót do poziomu 60 tys. dolarów czy na spadek do wsparcia w okolicach 20 tys. dolarów.

Bitcoin w kierunku 60 tys. dol.?

Eric Balchunas, starszy analityk Bloomberga ds. exchange-traded fund (ETF), podzielił się fragmentem raportu McGlone’a, w którym strateg surowcowy wyjaśnia, jak obecna konsolidacja BTC powyżej 30 tys. dol. przypomina wzorzec cenowy z 2019 r., kiedy to wiodąca kryptowaluta rozpoczęła 250-procentowy rajd wygenerowany w przeciągu zaledwie trzech miesięcy.– Bitcoin prawdopodobniej powróci w kierunku oporu 60 tys. dol. niż do wsparcia 20 tys. dol., jeśli jego historia wychodzenia z podobnych zbyt zimnych warunków jest jakąkolwiek wskazówką.  Nasza grafika przedstawia benchmarkową kryptowalutę zbliżoną do okresu konsolidacji z lat 2018-2019 w okolicach 4 tys. dol., tuż przed ruchem w kierunku szczytu z 2019 roku w okolicach 14 tys. dol.. Nastawione na bardziej taktyczny trading niedźwiedzie wydają się mnożyć, gdy BTC utrzymuje się na około 30% progu poniżej swojej 20-tygodniowej średniej ruchomej, pozwalając inwestorom buy-and-hold na akumulację – pisał McGlone w notce dotyczącej cyfrowych aktywów.

McGlone twierdzi, że konsolidacja bitcoina powyżej 30 tys. dol. sugeruje, że BTC ustawia scenę dla trwałego trendu wzrostowego, w przeciwieństwie do wywołania kolejnej rundy wyprzedaży.

Zbyt zimny bitcoin nie faworyzował sprzedających w przeszłości. Źródło: Mike McGlone

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Chiny wycofują się z bitcoina, zyskają na tym USA

– Zbliżanie się do 30 tys. dol. jest bardziej kwestią dojrzewania wsparcia w ramach długoterminowego trendu cenowego, niż sygnałem, że BTC zmierza w kierunku ciemniejszych dni. Załamanie w Chinach [potwierdza] rewolucyjną wartość Bitcoina – dodaje McGlone.

Patrząc na surowe stanowisko Chin w sprawie handlu i wydobycia BTC, McGlone prognozuje, że rozprawienie się Kraju Środka z BTC i innymi aktywami kryptowalutowymi może być sygnałem, że kraj uderzył w sufit w swoim wzroście gospodarczym.

Odrzucenie przez Chiny kryptowalut z oprogramowaniem open-source może oznaczać plateau w ekonomicznym wznoszeniu się kraju, jednocześnie wychwalając wartość dolara amerykańskiego i bitcoina – stwierdza analityk.

McGlone sugeruje, że jeśli chodzi o cyfryzację pieniądza, dolar amerykański wyprzedza krzywą. Jak podkreśla, topowe stablecoiny takie jak Tether (USDT), Binance USD (BUSD) i USD Coin (USDC) posiadają rezerwy denominowane w dolarach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania polenergia | livechat akcje | gpw kurs | celon pharma gpw | merkator akcje | akcje datawalk | asseco akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here