Naga MarketsRipple kryptowalutyNotowania Bitcoina we wtorek co prawda traciły 2,5% zwiększając wyraźnie zmienność po trzech dniach bezruchu, nadal przesuwają się jednak w wąskim, zaledwie kilkuset dolarowym kanale, który utrzymuje cenę w ryzach od ostatniego tygodnia września. W związku z tym inwestorzy kryptowalutowi poszukują okazji na rynku altcoinów, na którym zdaniem prezesa giełdy Tokeneo warto przyjrzeć się tokenowi sieci Ripple (XRP). W tym tygodniu cyfrowa waluta testowała miesięczne maksima, w ujęciu historycznym ceny pozostają jednak nadal bardzo atrakcyjne.


Bitcoin uśpiony, Ripple z wysokim potencjałem wzrostowym

Kurs BTC w środę, po godzinie 08:15 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp tracił niespełna 0,9% do dolara i był wyceniany na 8173 dolary. Z całą pewnością nie jest to dzienna zmienność, na którą liczą inwestorzy, szczególnie po ruchach w zakresie kilkunastu procent, których świadkami rynek był w sierpniu, czy też pod koniec września. W związku z bardzo wąską konsolidacją Bitcoina, inwestorzy kryptowalutowi poszukują innych okazji, kierując swoje oczy w kierunku rynku altcoinów.

Bitcoin w stagnacji kolejny tydzień z rzędu. Kurs BTC jest blokowany przez wąską konsolidację od niemal miesiąca. Tradingview.com
Bitcoin w stagnacji kolejny tydzień z rzędu. Kurs BTC jest blokowany przez wąską konsolidację od niemal miesiąca. Tradingview.com

Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo, w porannym przeglądzie rynków dla Comparic24.tv zwraca uwagę między innymi na token XRP, który jego zdaniem pozostaje bardzo atrakcyjny i prezentuje wysoki potencjał wzrostu. Od strony technicznej Ripple odbija od wielomiesięcznych minimów testowanych w minionym kwartale, wracając również nad dołki z pierwszej części roku. Cena podchodzi niema pod poziom 0,3 USD i ma miejsce, aby rozwinąć aprecjację w kierunku lokalnych maksimów i strefy oporu z końcówki lutego. Jej wybicie niezaprzeczalnie otworzyłoby drogę w stronę ponownego testu głównej strefy oporowej na 0,48-05 USD:

Ripple odbija od dołków, zdaniem Rozmusa ma szansę na silne wzrosty. Tradingview.com
Ripple odbija od dołków, zdaniem Rozmusa ma szansę na silne wzrosty. Tradingview.com

„Do momentu jak nie będzie większej zmienności na Bitcoinie, warto przyjrzeć się kryptowalucie XRP. Aktualnie jej kurs balansuje w okolicy 0,3 USD i wydaje się być bardzo atrakcyjny. Potencjał wzrostu jest również bardzo duży, ale sam ten fakt nie będzie oczywiście jej siłą napędową. Warto spojrzeć na część fundamentalną firmy Ripple, która coraz mocniej wchodzi do sektora bankowego, oferując przesył pieniędzy pomiędzy instytucjami finansowymi w czasie rzeczywistym, przy bardzo niskich kosztach transakcyjnych. Warto dodać, że jest to trzecia na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji” – wyjaśnia Tomasz Rozmus.

Więcej o perspektywach Ripple, notowaniach Bitcoina oraz o najważniejszych wydarzeniach z rynku kryptowalutowego w najnowszym odcinku Crypto Flash:

W środę, 16 października, na rynku altcoinów najlepiej radzi sobie Bitcoin SV, który w ujęciu dobowym zyskuje ponad 6,5%. Po przeciwległej stronie rynku znalazły się natomiast Cardano i EOS tracące około 5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here