Naga MarketsBitcoin (BTC) powyżej 52 tys. dol., ether (ETH) wybija poziom 1900 dol. Kryptowaluty w góręDruga połowa lutego przynosi kontynuację umocnienia głównych kryptowalut, a w czwartek bitcoin (BTC) oraz ether (ETH). Najstarsza z kryptowalut po środowym silnym ruchu wzrostowym w czwartek nieznacznie pogłębiała historyczne maksima (ATH) testując poziom 52 566,98 dol., z kolei drugi pod względem kapitalizacji ETH pokonuje dotychczasowe szczyty z 13 lutego i testuje poziom 1918 dol.

  • Wzrost BTC i ETH przekłada się na aprecjację szerokiego rynku kryptowalut, który rośnie o ponad 4%. Jego wartość to już ponad 1,5 bln dol.
  • Najwięcej w przeciągu ostatnich 24 godzin zyskuje Binance Coin (BNB) dodając do swojej wartości ponad 36%
  • Kryptowaluty rosną pomimo utrzymującego się umocnienia dolara amerykańskiego, który po fazie korekcyjnej notuje dwa dni wzrostów z rzędu

Bitcoin oraz ether na historycznych maksimach. Wzrosty kryptowalut trwają

Kurs BTC notował bardzo mocną sesję środową, podczas której jego wartość zwiększała się o ponad 6%, dzięki czemu nominalnie dodawał do swojej wartości ponad 3 tys. dol. W czwartek miejsce ma delikatna korekta, wcześniej jednak bitcoin testował historyczne maksima, wyraźnie wybijając strefę 52 tys. dol. W efekcie, tylko w tym roku cyfrowe aktywo zyskuje już niemal 80%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin na historycznych maksimach. Źródło: Tradingview.com

W tyle nie pozostaje również ether, który najpierw w środę rósł o 4%, a w czwartek o około 2% testując poziom 1918 dol., pogłębiając tym samym swoje rekordowe wyceny. Od początku roku ETH umacnia się już o ponad 150% i jeżeli kryptowalucie trwale uda się pokonać widoczny na poniższym wykresie opór, to może stworzyć sobie bazę do dalszych wzrostów.

Ether idzie w ślady bitcoina i również testuje ATH. Źródło: Tradignview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Rekordowa wartość rynku kryptowalut, BTC z kapitalizacją niemal 1 biliona

Trwający cały czas byczy rajd na kryptowalutowej klasie aktywów powoduje, że ekosystem bije rekordy swojej łącznej wyceny. W czwartek ta przekracza poziom 1,5 bln dol. ponownie znajdując się na historycznie wysokich pułapach.

Dominacja bitcoina, czyli udział w łącznej kapitalizacji rynku, utrzymuje się stabilnie powyżej 60% (chociaż na początku miesiąca wynosiła prawie 70%), a jego kapitalizacja wynosi już prawie jeden bln dol. W tym momencie do osiągnięcia tego kolejnego kamienia milowego w historii BTC brakuje kilkadziesiąt mld dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator cena akcji | złotówka online | dow jones industrial | wartosc dolara | orlen cena akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here