Naga Marketsbitcoin płonieŚrodowa sesja przyniosła czwarty dzień spadków kursu BTC z rzędu oraz test najniższych poziomów od tygodnia. Czwartek to jednak wyraźniejsze odbicie (o ponad 3%) i powrót nad psychologiczną barierę 10 tys. USD. Bitcoin blokowany jest jednak nadal przez 50 EMA i trwałe pokonanie konfluencji oporów jest niezbędne, jeżeli najstarsza z kryptowalut ma dalej zyskiwać. Na rynku altcoinów liderami wzrostów są natomiast EOS oraz Ethereum zyskujące kolejno 11% oraz 8%.


Bitcoin realizuje krótkoterminowy cel, testowanie wsparcia może jednak potrwać

Maksymilian Bączkowski, redaktor Comparic24.tv, w środowej analizie rynku Bitcoina wyznaczał docelowe poziomy dla pary BTC/USD w krótkim terminie w okolicach 10050-10100 dolarów. Cel został zrealizowany w czwartkowy poranek, obecnie nie można wykluczyć jednak kolejnego ruchu spadkowego. Potwierdza to również Tomasz Rozmus reprezentujący giełdę Tokeneo. Podczas porannej odprawy rynkowej stwierdza, że test okolic 10 tysięcy dolarów może jeszcze chwilę potrwać:

„Bitcoin wraca ponad 10 tys. USD, ale nie traktowałbym tego jako ostateczną odpowiedź rynku. Ruch boczny i kilkukrotne testowanie okolic linii wsparcia wyznaczonej przez ten poziom może jeszcze chwilę potrwać. Uważam że w tym momencie mamy do czynienia z budowaniem fundamentu przed kolejnymi wzrostami – reakumulacja. Pozostałe walory notują bardzo duże wzrosty. Ich wycena uważam jest wciąż atrakcyjna a to może przyciągnąć nowych inwestorów” – komentuje Rozmus.

Na wykresie dziennym Bitcoina widzimy, że ten porusza się od połowy czerwca w szerokiej konsolidacji pomiędzy poziomem 9 tysięcy dolarów, a okolicami 13 tysięcy dolarów (gdzie miejsce miało najwyższe zamknięcie sesji w tym roku). Dla rozwoju dalszego trendu BTC tak naprawdę kluczowe będzie wybicie, któregoś z nich. Pokonanie górnej bandy otworzy drogę w stronę dalszej aprecjacji, pokonanie dolnej mogłoby natomiast zepchnąć cenę w okolice 7600 dolarów, gdzie przebiegają minima z maja i czerwca:

Bitcoin 25 lipca BTCUSD
Bitcoin odbijał w trakcie czwartkowej sesji i powraca nad 10 tys. USD. BTC/USD D1

Altcoiny silnie w górę – w czołówce EOS, Ethereum i Cardano

W przeciągu ostatnich 24 godzin na rynku altcoinów ciężko doszukiwać się spadkowiczów. W grupie kilkunastu cyfrowych aktywów najlepiej radzą sobie EOS rosnący o 11% oraz Ethereum (ETH) zwiększające swoją wartość o niemal 8%. W czołówce znalazły się również Cardano, IOTA i Bitcoin Cash, których wzrosty oscylują w okolicach 7%.

EOS testuje najwyższe poziomy od 11 dni i wybija lokalną strefę oporu. Ethereum wyciąga natomiast lokalne dołki po teście 200 dolarów i próbuje odbijać od okrągłego poziomu. Nie zmienia to jednak faktu, że cena ETH będzie nadal blokowana przez czerwcowe minima na wysokości 220 dolarów, gdzie przebiega również lokalny szczyt z minionego tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here