Naga MarketsBitcoin (BTC) powinien być "atrakcyjną częścią" niemal każdego portfela inwestycyjnegoW wywiadzie udzielonym Yahoo Finance, weteran Wall Street George Ball, były dyrektor generalny Prudential-Bache Securities zasugerował, że bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty są dobrym uzupełnieniem prawie każdego portfela inwestycyjnego. Jego wypowiedź pokrywa się z opiniami innych przedstawicieli funduszy, którzy w ostatnich tygodniach i miesiącach rekomendowali uzupełnienie części portfolio cyfrowymi aktywami.

  • Bitcoin i gotówka to odpowiedź na zbliżający się wzrost inflacji, twierdzi Bell
  • Ostatnie zmiany na rynku kryptowalut sprawiają, że mogą one stanowić niewielką część portfolio
  • Podobne zdanie prezentują między innymi analitycy JPMorgan

Bitcoin i gotówka sposobem na ciężkie czasy

George Ball spodziewa się silnego odbicia gospodarczego w drugiej połowie 2021 roku, jego zdaniem tworzy on jednak dylemat, przed którymi znaleźli się inwestorzy: jak zabezpieczać się na rynku, na którym wzrasta rentowność obligacji, akcje technologiczne znajdują się na granicy korekty, a bank centralny robi wszystko by zwiększyć inflację.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Opinia publiczna w tej chwili martwi się – i profesjonalni inwestorzy są zaniepokojeni – że Fed znajduje się poza krzywą rentowności. Że przewidywana ilość bodźców stymulacyjnych jest być może większa niż ta wymagana, która byłaby pomocna w ciągu najbliższego roku lub dwóch dla gospodarki – powiedział Ball.

Jego odpowiedź na powyższe jest krótka i dosadna: bitcoin oraz gotówka mają być najlepszym zabezpieczeniem na najbliższe kwartały.

– Najlepszym zabezpieczeniem przed zagrożonym rynkiem jest gotówka. Gotówka pozwala spać spokojnie w nocy i podejmować większe ryzyko przy inwestycjach, których dokonujesz. W przypadku kryptowalut uważam, że nastąpiła fundamentalna zmiana, która czyni je atrakcyjnymi jako część – niewielka część – niemal każdego portfela – wyjaśnia inwestor.

Powody, o których wspomina obejmują zabezpieczenie przed inflacją, ale także wykorzystanie rosnącego popytu ze strony inwestorów detalicznych. Ponieważ drobni inwestorzy przeskakują ze spekulacji na akcjach do spekulacji na kryptowalutach, ostatecznie zdaniem Bella doprowadzą do dalszego wzrostu cen niektórych aktywów kryptowalutowych.

Wśród wielu doradców finansowych rośnie akceptacja, że kryptowaluty takie jak bitcoin powinny być częścią portfeli. Współgospodarz Shark Tank, Kevin O’Leary, ujawnił niedawno, że BTC będzie stanowił 3% jego portfela, mimo że dwa lata wcześniej nazwał tę monetę “bezwartościową”.

Ball jest obecnie dyrektorem generalnym Sanders Morris Harris, firmy zajmującej się private equity i zarządzaniem majątkiem.

Bitcoin nawet do 10% portfela inwestycyjnego

Z Bellem zgadza się również dział analityczny nowojorskiej firmy AllianceBernstein, który jeszcze w grudniu rekomendował uzupełnienie portfela inwestycyjnego kryptowaluty sugerując, że mogą one stanowić nawet 10% jego wartości.

Po stwierdzeniu, że kryptowaluty “są najsłabszym zabezpieczeniem przed dużymi spadkami na rynku akcji, z wątpliwymi korzyściami płynącmi z dywersyfikacji”, JPMorgan widzi w nich również mimo wszystko ciekawą alternatywę rozbudowy tradycyjnego portfela inwestycyjnego

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania bitcoina | btc prognoza | gpw komentarze | pgnig akcje kurs | ropa prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here