Naga MarketsBitcoin (BTC) pośredniczy już w większe ilości transakcji niż Paypal! Kolejny na liście będzie Mastercard Sieć Bitcoin przetwarza już transakcje o większym wolumenie wartości w dolarach niż popularny Paypal. Jednak na tym fenomen BTC się nie kończy, ponieważ trzy czynniki mogą sprawić, że sieć Bitcoin przerośnie nawet takiego giganta, jakim jest Mastercard, a są nimi: całkowita liczba transakcji, średnia ilość Bitcoinów wysyłanych na transakcję oraz wzrost ceny kryptowaluty.

  • Bitcoin pośredniczy już większej ilości transakcji, pod względem wartości niż PayPal
  • Kryptowaluta jednak na tym się nie zatrzymuje i jest w stanie wyprzedzić światową platformę płatniczą Mastercard
  • Raport zauważył, młoda zdecentralizowana sieć zdołała osiągnąć wysokie wolumeny w porównaniu do dwóch scentralizowanych gigantów 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin wyprzedził Paypala

Raport z 25 listopada pod nazwą “Kiedy sieć Bitcoin może przetwarzać wolumeny jak Mastercard i Visa” przeprowadzony przez platformę badawczą Blockdata wskazuje, że obecnie sieć Bitcoin przetwarza transakcje o wartości około 489 miliardów dolarów na kwartał, czyli aż o 302 miliardy dolarów więcej niż popularny Paypal. Po zaledwie 12 latach istnienia, największa zdecentralizowana sieć kryptowalutowa przetwarza  około 27% z 1,8 biliona dolarów obsługiwanych przez Mastercard na kwartał i 15% z 3,2 biliona dolarów wyniku Visa.Najważniejszym czynnikiem wpływającym na obsługiwany wolumen jest całkowita liczba transakcji, która cechuje się największą zmiennością i nieprzewidywalnością. Teoretycznie, gdyby Bitcoin zwiększył wartość pojedynczej transakcji o około 260%, to przetwarzałby wtedy wolumen zbliżony do Mastercarda.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Raport nie mógł jednak znaleźć aktualnych danych jasno wskazujących, czy średnia kwota Bitcoin wysłana na transakcję znajduje się obecnie na fali wznoszącej. Choć trend ten może się zmienić, to wzrost ceny do 245 tysięcy dolarów przy obecnym wolumenie zrównałby Bitcoina z platformą Mastercard. Taka zmiana, według niektórych analityków, jest potencjalnie bardziej prawdopodobna niż sam wzrost wolumenu.

Blockdata twierdzi ostatecznie, że to mało prawdopodobne, aby cena Bitcoin wzrosła do odpowiedniego poziomu, pozwalającego dorównać platformie Mastercard. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią roczną cenę Bitcoina, może to potrwać nawet do 2060 roku. Z drugiej strony, gdyby kryptowaluta utrzymała tempo wzrostu obserwowane w 2021 roku, mogłoby to nastąpić już w 2026 roku.

Raport podkreślił, że choć zdecentralizowana sieć jest stosunkowo młoda, to zdołała ona osiągnąć bardzo wysokie wolumeny w porównaniu do dwóch scentralizowanych gigantów.

– To imponujące, jak 12-letnia zdecentralizowana sieć, osiągnęła 27% przetwarzanego wolumenu działającego na rynku od 1966 roku Mastercarda – napisano w raporcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje swig80 | pkp cargo akcje | giełda comarch | dolar australijski euro | santander kurs | kernel akcje kupno | jak kupić bitcoin |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here