Naga MarketsBitcoin BTC porusza się pod dyktando Elona Muska. To nie jest dobry znakBitcoin stracił wczoraj ponad 6% w stosunku do dolara i kontynuował trend spadkowy. Ostatnimi czasy Elon Musk, a konkretnie jego posty na Twitterze napędzają ruchy na BTC. Rynek kryptowalut uspokoił się trochę po informacji, że Tesla nadal trzyma swoje Bitcoiny, ale tak duża zmienność sprawia, że BTC traci w oczach inwestorów. 

  • Musk wyjaśnił na Twitterze, że Tesla nie sprzedała swoich BTC
  • CEO Testli przyczynił się do sporej adopcji Bitcoina, ale jego tweety zniechęcają teraz inwestorów
  • Notowania BTC/USD bronią wsparcia w obrębie 42 000 USD

Bitcoin miotany tweetami Elona Muska

Elon Muska napisał wczoraj na Twitterze, że Tesla nie sprzedała swoich Bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaangażowanie Muska w rynek kryptowalut ma niebywałe znaczenie, gdyż uważa się, że właśnie ono napędza hossę w tym roku. Jednakże, jego tweety wzbudzają spore zamieszanie, a traderzy i analitycy zastanawiają się, czy kryje się za nimi coś poważnego, czy to może tylko żarty.

— [Elon Musk] musi uświadomić sobie, że dzięki jego obserwacjom nawet jednosłowne tweety mogą wpłynąć na rynki – powiedział Antoni Trenchev, partner zarządzający i współzałożyciel Nexo w Londynie.

Bardzo duża zmienność BTC kwestionuje jego użyteczność jako składnika aktywów zabezpieczającego przed inflacją oraz alternatywę dla złota. Ponadto, jeśli żarty na Twitterze jednego z najbogatszych ludzi świata mają takich wpływ na notowania Bitcoina, stanowi to poważaną wadę.

invest

— Zmienność [Bitcoina] jest tak duża, że może faktycznie odwracać uwagę klientów od ich celów inwestycyjnych. Często opiera się na tweetach, a nie fundamentach – powiedział Julian Howard z GAM Holding AG, globalnej firmy która zarządza aktywami wartymi 138 mld USD. 

Ludzie ze sfery kryptowalut twierdzą jednak, że zmienność napędzana przez Muska to tylko tymczasowy impuls, który ma się ku końcowi.

— Patrzymy z szerszej perspektywy, a inwestorzy postąpiliby właściwie, gdyby zrobili tak samo. Kluczowe pytanie brzmi, czy uważamy, że ten składnik aktywów będzie dalej trwał? A odpowiedź brzmi: tak – powiedział Greg King, dyrektor generalny Osprey Funds.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC/USD trafił na ważne wsparcie

Notowania BTC/USD wyznaczyły wczoraj dołek na poziomie 42 100 USD. Najstarsza kryptowaluta znajdowała się na tych poziomach cenowych ponad 3 miesiące temu.

Wokół poziomu 42 000 USD usytuowane jest kluczowe wsparcie, które sprawdziło się w lutym br., a w styczniu działało jako opór. Nieco niżej przebiega 200-dniowa średnia, z którą cena zetknęła się ostatnio ponad rok temu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here