Naga MarketsBitcoin w rozsypceBitcoin (BTC) ma problem z utrzymaniem notowań ponad poziomem 8.000 USD, który upaść po raz drugi w ciągu kilku tygodni. Na wczorajszym zamknięciu, kurs najstarszej waluty wrócił pod okrągły poziom, a dziś handel odbywa się w okolicach 7.500 USD.

Zmienność to dla Bitcoina (BTC) chleb powszedni, jednakże tym razem znalazł się kilka czynników wpływających na przecenę.

Potencjalne powody spadku

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się opóźnić decyzję w sprawie funduszu giełdowego VanEck ETF, co było postrzegane jako korzystne. Przed terminem kolejnej decyzji, teraz jest czas na dyskusje i wyjaśnienia, a brak pozytywnego bodźca spowodował spowolnienie momentum i spadek notowań BTC.

W przeszłości, notowania USDT (Tether) dla BTC cechowały się wyraźną premią do ceny dolara. Teraz kurs USDT jest nawet nieco niższy w porównaniu z ceną fiat w dolarach amerykańskich. Oznacza to również, że obrót USDT nie może zwiększyć nominalnej wyceny BTC, a jakikolwiek spadek cen zostanie potęgowany. Ponadto, składowa handlu dolarami jest raczej niewielka, a płynność szybko wysycha. Udział handlu USDT wzrósł ponownie do około 72% całkowitej aktywności na rynku BTC, ale tym razem w oparciu o przeważającą sprzedaż.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czas na 30% korektę?

W przeszłości, jeszcze przed krachem na BTC z 2017 roku, korekty sięgały często 30% lub więcej. Tę prawidłowość, zauważył jeden z analityków rynku i opisał ją na Twitterze:

Josh Rager wskazuje, że w przeszłości, notowania Bitcoina korygowały notowania o przynajmniej 30%. Jeśli historia miałaby się powtórzyć dla trwającego rajdu, powinniśmy być świadkami wielu silnych korekt w drodze do kolejnych historycznych maksimów.

Altcoiny

Kolejny, niewielki czynnik, który mógł mieć wpływ na przecenę to altcoiny, które stanowią obecnie około 57% całego rynku aktywów cyfrowych. Wśród nich dominuje Ethereum (ETH), prowadzący przynajmniej do częściowej sprzedaży BTC. Jest to jednak trend długoterminowy i czynnik poboczny obecnego spadku cen.

Zobacz też: Jak długo dobra transakcja działa na Twoją korzyść? – Nial Fuller

Kurs BTC nadal pozostaje nieprzewidywalny i wciąż istnieją obawy, że może powrócić do niższych poziomów w przypadku dramatycznego krachu. Bitcoin w pokazał ostatnio, że wciąż jest zdolny do ruchów rzędu 1.000 USD zarówno w górę jak i w dół.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here