Naga MarketsPodczas gdy Afryka jest postrzegana jako jeden z najmniejszych rynków kryptowalut, region ten ma „jedną z najwyższych ilości adopcji oddolnych na świecie”. zgodnie z rocznym raportem Geography of Cryptocurrency Chainalysis. Kurs BTC/USD konsoliduje w czwartek w okolicach 48 000 USD.

Afryka: Rynek kryptowalut wzrósł o ponad 1200% wartości w ciągu ostatniego roku

Obserwacja adopcji kryptowalut dla Afryki została ukazana w najnowszym raporcie Global Crypto Adoption Index, firmy analizującej blockchain. Według ich wskaźnika w pierwszej dwudziestce znajdują się cztery kraje afrykańskie, a mianowicie Kenia, Nigeria, RPA i Tanzania.Oprócz tego, że Afryka jest regionem o jednym z najwyższych wskaźników adopcji, afrykański rynek kryptowalut wzrósł o „ponad 1200% wartości w ciągu ostatniego roku”. Rynek ten odnotował także napływ kryptowalut o wartości 105,6 miliarda dolarów w okresie od lipca 2020 r. do czerwca 2021 r.

Afryka ma większy udział w całkowitym wolumenie transakcji, na który składają się przelewy detaliczne niż jakikolwiek inny region, wynoszący nieco ponad 7%, w porównaniu ze średnią globalną wynoszącą 5,5% – napisano w raporcie.

Bitcoin (BTC): Afrykański wzrost wolumenów P2P

Firma Chainalysis zauważa również, że platformy P2P są szczególnie popularne w Afryce w porównaniu z innymi regionami. Transfery międzyregionalne to kolejny wskaźnik pokazujący, że Afryka jest bardziej aktywna niż inne rynki.

Przelewy międzyregionalne na afrykańskim rynku kryptowalut mają również większy udział niż jakikolwiek inny region – dodano.

Jeśli chodzi o gwałtowny wzrost wolumenów P2P, zespół Chainalysis przypuszcza, że ​​„wielu afrykańskich użytkowników kryptowalut polega na platformach P2P m.in. w przypadku przekazów pieniężnych, a nawet transakcji komercyjnych”. Uważa się, że ograniczenia nałożone na kryptowaluty przez niektórych regulatorów również napędzają korzystanie z platform P2P.

W krajach takich jak Nigeria więcej osób przechodzi na kryptowaluty, aby zachować swoje oszczędności w trudnych warunkach ekonomicznych – podsumowano.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) konsoliduje w okolicach 48 000 USD

Notowania BTC/USD silnie wzrastały przez ostatnie dwie sesje przebijając lokalny poziom oporu 47 555 USD. W efekcie kupujący utrzymują cenę w okolicach 48 000 USD i mają otwartą drogę w kierunku psychologicznego poziomu 50 000 USD z celem na lokalne maksimum 52 924 USD. Z drugiej strony kluczowe wsparcie nadal stanowi poziom 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here