Naga MarketsBitcoin monetaBitcoin (BTC) znajduje się pod największą presją sprzedaży od lutego i może spaść pod ostatnie minimów w pobliżu 7750 dolarów. Najwyższa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej spadła we wtorek z 8326 USD do 8086 USD w ciągu 60 minut do godziny 17:00 UTC, potwierdzając oczekiwane wybicie w dół z zakresu między 8450 – 8250 USD.

Odpływ kapitału z rynku BTC

Tytułowa presja sprzedaży widoczna jest na tygodniowym wskaźniku Chaikin Money Flow Index (CMF), który obejmuje zarówno ceny, jak i wolumeny handlowe w celu zmierzenia presji kupna i sprzedaży. Jego obecna wartość to -0,15 i jest ona najniższa od lutego, wtedy też wskaźnik osunął się do tego poziomu.

Odczyt wskaźnika przepływów pieniężnych (CMF) plasuje się poniżej zera, wskazuje, że że presja sprzedaży lub ucieczka kapitału z rynku BTC jest znacznie wyższa niż presja kupna / napływ kapitału.

Widać zatem, że CMF sygnalizuje, iż rynek Bitcoina jest najbardziej niedźwiedzi od lutego, a ścieżka najmniejszego oporu prowadzi w dół.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Wykres tygodniowy kursu Bitcoina do dolara (BTCUSD)

Wykres tygodniowy kursu Bitcoina do dolara (BTCUSD)

Zobacz też: Brexitowe negocjacje znów w impasie. Kurs funta pozostaje niewzruszony

Chaikin Money Flow Index spadł poniżej zera pod koniec września, potwierdzając zmianę trendu z byczego na niedźwiedzi. Dane historyczne wskazują, że po wejściu w strefę odczytów negatywnych, formowało się istotne dno.

Wracając do lutego br., cena przez około dwa miesiące konsolidowała w okolicach poziomu 4 tysięcy dolarów po tym jak CMF wyznaczył dołek na poziomie -0,15. Hossa rozpoczęła się dopiero z nadejściem kwietnia.

Niedźwiedzi sygnał płynący z CMF pozostaje wiarygodny przynajmniej na razie, nie widać bowiem żadnych byczych sygnałów na wykresie cenowym. Zobaczymy także, czy bykom uda się utrzymać wsparcie przy 7750 – 7432 USD. Zejście notowań pod ten poziom wskazywałoby na utrzymanie kontroli przez niedźwiedzie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here