Naga MarketsBitcoin (BTC) po halvingu może wzrosnąć do 20 - 50 tysięcy USDWedług najnowszych szacunków, zaplanowany na maj 2020 roku halving (zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie) Bitcoina, może zaprowadzić cenę kryptowaluty do przedziału od 20.000 do 50.000 USD.

Projekcja Charlesa Hwanga, członka zarządzającego funduszem hedgingowym Lightning Capital i adiunkta w Baruch College, stanowi wielokrotność obecnej ceny Bitcoina, wynoszącej około 7500 USD.

Hwang we wpisie na Medium zakłada, że ​​popyt utrzyma się na stałym poziomie 633 tysięcy bitcoinów w 2021 roku, podczas gdy nagroda za wydobycie spadnie do 328.500 bitcoinów rocznie z obecnego tempa wielkości 657.000 / rocznie.

„To nagłe przesunięcie krzywej podaży najprawdopodobniej będzie katalizatorem następnego rajdu Bitcoina” – napisał Hwang w poście.

Halving napędzi wzrost cen Bitcoina (BTC)?

Lightning Capital to niewielki fundusz hedgingowy z aktywami o wartości około 500 tysięcy USD, ale prognozy Hwanga powiększają rosnącą liczbę szacunków inwestorów i analityków próbujących ocenić potencjalny wpływ halvingu – gdzie liczba BTC jako nagroda za wydobycie bloku (co około 10 minut) zostanie zmniejszona o połowę. Halving odbywa się co cztery lata, zgodnie z 11-letnim projektem kryptowaluty.

Zobacz też: Kurs funta (GBPAUD) wybija nowy szczyt. Gdzie zmierza trend wzrostowy?

Niektórzy obserwatorzy rynku twierdzą, że pierwsze dwa halvingi z 2012 i 2016 roku przyczyniły się do napędzenia dużych wzrostów cen BTC. Z kolei niemiecki bank BayernLB przewidział na początku tego roku, że zmniejszenie nagrody za wydobycie o połowę w 2020 r. może spowodować wzrost cen nawet o 90.000 USD. Inni analitycy twierdzą, że skoro inwestorzy wiedzą, że wydarzenie to nadchodzi, teoretycznie powinno już zostać wliczone w cenę Bitcoina.

Konserwatywna ocena popytu

Pokazana niżej krzywa popytu może w pewnym stopniu pokrywać się z danymi LocalBitcoins (546.000) oraz popytem na czarnych rynkach (82.000). Ponadto, niektóre szacunki mogą być całkowicie niedokładne. Hwang stara się prezentować dane w najbardziej konserwatywny sposób, gdyż nie uwzględnił danych z innych giełd i prawdopodobnie innych kupujących zainteresowanych BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

„Wiele osób twierdzi, że nie ma popytu na bitcoiny. Jednak dane z LocalBitcoins i czarnych rynków pokazują, że ludzie kupują Bitcoiny” – napisał Hwang. Analityk zastrzega, by nie traktować jego badań jako porady inwestycyjnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here