Naga MarketsBitcoin (BTC) po halvingu może wzrosnąć do 20 - 50 tysięcy USDWedług najnowszych szacunków, zaplanowany na maj 2020 roku halving (zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie) Bitcoina, może zaprowadzić cenę kryptowaluty do przedziału od 20.000 do 50.000 USD.

Projekcja Charlesa Hwanga, członka zarządzającego funduszem hedgingowym Lightning Capital i adiunkta w Baruch College, stanowi wielokrotność obecnej ceny Bitcoina, wynoszącej około 7500 USD.

Hwang we wpisie na Medium zakłada, że ​​popyt utrzyma się na stałym poziomie 633 tysięcy bitcoinów w 2021 roku, podczas gdy nagroda za wydobycie spadnie do 328.500 bitcoinów rocznie z obecnego tempa wielkości 657.000 / rocznie.

„To nagłe przesunięcie krzywej podaży najprawdopodobniej będzie katalizatorem następnego rajdu Bitcoina” – napisał Hwang w poście.

Halving napędzi wzrost cen Bitcoina (BTC)?

Lightning Capital to niewielki fundusz hedgingowy z aktywami o wartości około 500 tysięcy USD, ale prognozy Hwanga powiększają rosnącą liczbę szacunków inwestorów i analityków próbujących ocenić potencjalny wpływ halvingu – gdzie liczba BTC jako nagroda za wydobycie bloku (co około 10 minut) zostanie zmniejszona o połowę. Halving odbywa się co cztery lata, zgodnie z 11-letnim projektem kryptowaluty.

Zobacz też: Kurs funta (GBPAUD) wybija nowy szczyt. Gdzie zmierza trend wzrostowy?

Niektórzy obserwatorzy rynku twierdzą, że pierwsze dwa halvingi z 2012 i 2016 roku przyczyniły się do napędzenia dużych wzrostów cen BTC. Z kolei niemiecki bank BayernLB przewidział na początku tego roku, że zmniejszenie nagrody za wydobycie o połowę w 2020 r. może spowodować wzrost cen nawet o 90.000 USD. Inni analitycy twierdzą, że skoro inwestorzy wiedzą, że wydarzenie to nadchodzi, teoretycznie powinno już zostać wliczone w cenę Bitcoina.

Konserwatywna ocena popytu

Pokazana niżej krzywa popytu może w pewnym stopniu pokrywać się z danymi LocalBitcoins (546.000) oraz popytem na czarnych rynkach (82.000). Ponadto, niektóre szacunki mogą być całkowicie niedokładne. Hwang stara się prezentować dane w najbardziej konserwatywny sposób, gdyż nie uwzględnił danych z innych giełd i prawdopodobnie innych kupujących zainteresowanych BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

„Wiele osób twierdzi, że nie ma popytu na bitcoiny. Jednak dane z LocalBitcoins i czarnych rynków pokazują, że ludzie kupują Bitcoiny” – napisał Hwang. Analityk zastrzega, by nie traktować jego badań jako porady inwestycyjnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here