Naga MarketsBobby Lee, prezes BTCC
Bobby Lee twierdzi, że Bitcoin pokona złoto

Bobby Lee, współzałożyciel chińskiej giełdy kryptowalutowej BTCC jest zdania, że Bitcoin osiągnie wycenę 500 tys. dolarów do 2028 roku, pokonując za 9 lat łączną kapitalizację rynku złota, która wynosi obecnie 8 bilionów USD. Słynny kryptowalutowy byk jest jednocześnie zdania, że kurs BTC może ostatecznie osiągnąć granicę 1miliona USD.


Bitcoin nowym złotem. BTC osiągnie kapitalizację 8 bilionów USD zdaniem Lee

W tym momencie łączna wartość rynku złota wynosi 8 bilionów USD, co jest wartością pięćdziesięciokrotnie wyższą od łącznej kapitalizacji Bitcoina (160 miliardów USD). Bobby Lee twierdzi jednak, że proporcje mogą odwrócić się jeszcze w 2028 roku, kiedy spodziewa się tak zwanego „flippeningu”:

„Zakładam, że flippening będzie miał miejsce w przeciągu kolejnych 9 lat, a Bitcoin pokona barierę 500 tysięcy USD. W przyszłym roku dzienna produkcja wyniesie jedynie ~255 BTC, a roczna inflacja spadnie poniżej 0,5%. Bitcoin stanie się bardziej deficytowy niż złoto” – komentował Bobby Lee na swoim Twitterze.

Podobnie jak wielu przed nim, Lee powołuje się na spadającą podaż rynku Bitcoina wynikającą z cięcia nagrody za wydobycie poszczególnego z bloków. W efekcie, w kolejnej dekadzie, liczba bloków, którą wykopią górnicy wyraźnie spadnie, mogąc podbić ceny cyfrowe aktywa.

Bitcoin będzie kosztował 1 milion USD? Prognoza w stylu McAfee’ego

Bobby Lee prognozując przyszłe wyceny Bitcoina prezentuje te same argumenty co platforma analityczna PlanB, która pod koniec października stwierdzała, że halving może przyczynić się do wzrostów Bitcoina w kierunku 100 tysięcy USD do 2021 r., a ostatecznie do 1 mln USD. Jako pierwszy na tak odważną prognozę pozwolił sobie John McAfee, ekscentryczny milioner i ewangelista rynku kryptowalut stwierdzając nawet, że jest gotowy zjeść swoje genitalia w publicznej telewizji jeżeli BTC nie osiągnie tak wysokiej wyceny.

Lee jest zdania, że Bitcoin sięgnie tak wysokich wycen w momencie jeżeli banki centralne na całym świecie będą kontynuowały politykę luzowania ilościowego oraz dodruku pieniądza. Z teorią tą, jak i z szansą na pokonanie przez BTC wyceny rynku złota nie zgadza się jednak wiele autorytetów. Jednym z nich jest Peter Schiff, którego zdaniem rosnące zamieszanie wokół krajowych kryptowalut, w tym własnego cyfrowego aktywa Chin, może działać niedźwiedzio na Bitcoina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here