Naga MarketsBitcoin (BTC) po 500 000 USD wiązałby się z katastrofalną emisją CO2, uważa ekonomistaAlex de Vries, założyciel Digiconomist przewiduje, że na dłuższą metę koszt wydobycia bitcoina urośnie do jego równowartości. De Vries odwołuje się przy się do teorii ekonomii, która stwierdza, że konkurencja z czasem doprowadzi do obniżenia zysków.

Bitcoin z katastrofą CO2 w tle

Strona internetowa Digiconomist skupia się na badaniu konsekwencji cyfrowych trendów z perspektywy ekonomicznej. Jej założyciel twierdzi, że w tym scenariuszu konkurencyjne wydobycie BTC spowoduje dalsze szkody dla środowiska poprzez produkcję większej ilości dwutlenku węgla.Jeśli cena bitcoina wzrośnie do niebotycznych poziomów prognozowanych przez niektórych analityków i inwestorów, de Vries obawia się, że ślad węglowy sieci rozszerzy się do katastrofalnych rozmiarów.

Prawo podaży i popytu może podnieść cenę BTC, zwiększając zyski i rentowność wydobycia, ponieważ z czasem aktywów jest coraz mniej.

To z kolei miałoby przyciągnąć więcej górników do przyłączenia się do sieci, zwiększając trudność wydobycia w wydobyciu. Na dłuższą metę może to sprawić, że już konkurencyjne przedsięwzięcie będzie jeszcze bardziej konkurencyjne, a tym samym mniej opłacalne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Według obliczeń de Vriesa, dynamika związana wiążąca się z ceną bitcoina na poziomie 500 000 USD doprowadziłaby do wytworzenia 617 mln ton metrycznych CO2 rocznie. Jest to ilość znacznie przekraczająca emisję poszczególnych krajów.

— Wielkość ta przekracza ślad węglowy w Australii o 56%, Brazylii o 40%, RPA o 40% i Meksyku o 33%. Wydobycie bitcoinów będzie rozprzestrzeniać o 70% więcej gazów węglowych rocznie niż 352 miliony ton metrycznych w Wielkiej Brytanii – wskazuje de Vries.

Zdaje się jednak, że badanie nie uwzględnia zasilania sieci bitcoina energią ze źródeł odnawialnych. W 2019 roku serwis CoinShares opublikował raport, w którym szacunki wskazywały na zasilanie niemal 3/4 sieci BTC „zieloną energią”. W takim układzie, twierdzenia de Vriesa o katastrofie CO2 byłyby mocno przesadzone.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mercator | kantorowy kurs dolara australijskiego | 11 bit studios akcje kupno | aktualny kurs dolara nowozelandzkiego | ten square games kurs | notowania walut | pkobp gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here