Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Dan Morehead, prezes kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Pantera Capital twierdzi, że Bitcoin (BTC) jeszcze w tym roku może osiągnąć poziom 42 tysięcy dolarów. Bazując na dotychczasowych byczych trendach najstarszej z kryptowalut, ostateczny zasięg wzrostów w skali ostatnich trzech lat to natomiast… 356 tysięcy dolarów.


Bitcoin i kryptowaluty potrzebują dwóch dekad, aby w pełni się rozwinąć

Pomimo swoich odważnych prognoz dotyczących przyszłych cen Bitcoina prezes Pantera Capital jest jednocześnie zdania, że będzie to dopiero początek drogi rynku kryptowalutowego do zdominowania świata finansów. Cała technologia ma potrzebować bowiem nawet dwudziestu lat, aby w pełni rozwinąć swój potencjał: „Przed nami więc cały czas kolejne dziesięć lat ważnych rewolucji branżowych i skoków wyceny BTC”. Jednocześnie nie uważa jednak, że sama cena Bitcoina jest dobrym wyznacznikiem rozwoju technologii blockchain oraz zainteresowania nią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Moreheada oceniając dotychczasowe ruchy BTC i chcąc prognozować przyszłe zmiany cen należy patrzeć na wykres logarytmiczny, który śledzi zmiany procentowe, a nie nominalne wahania cen. Na początku bieżącego roku Bitcoin znajdował się jeszcze w okolicach dołka obecnego cyklu rynkowego i gdyby przez następne 12 miesięcy wracał do dawnej linii trendu, a następnie kontynuował wzrosty wzdłuż niej wtedy do końca 2019 roku osiągnie cenę 42 tysięcy dolarów, następnie 122 tysięcy w 2020 roku oraz 365 tysięcy w 2021 roku:

„Wiem, że brzmi to jak szaleństwo, jednak jesteśmy już w połowie u celu. Wszystko widać na wykresie i wydaje mi się, że zakład na 42 tysiące dolarów do końca roku powinien być jak najbardziej trafiony” – komentował Morehead.

Tom Lee również wierzy w 40 tysięcy dolarów Bitcoina w tym roku

Równie ambitne prognozy wzrostu cen Bitcoina w ostatnim czasie prezentował również Thomas (Tom) Lee z Fundstrat Global Advisors, którego zdaniem przed końcem 2019 roku najstarsza z kryptowalut powinna osiągnąć pułap 40 tysięcy dolarów.

Zdaniem Lee, najważniejszą psychologiczną barierą dla Bitcoina jest obecnie poziom 10 tysięcy dolarów. Jeżeli ten zostanie trwale pokonany, ma wywołać gigantyczny „strach przed pominięciem” (z ang. FOMO) i zachęcić duży odsetek inwestorów do zakupu najstarszej z kryptowalut. W efekcie napędzi to zakupy BTC i wywinduje kurs cyfrowego aktywa do poziomu 40 tysięcy dolarów jeszcze przed końcem roku.

Co prawda Bitcoin wybijał psychologiczną barierę 10 tysięcy dolarów w czerwcu, jednak aprecjacji nie udało się utrzymać w dłuższym czasie, w efekcie czego BTC powrócił pod wsparcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here