Naga MarketsBitcoin (BTC) po 146 000 USD - JPMorgan ponawia prognozę i podaje warunkiBank inwestycyjny JPMorgan podwoił swoją prognozę ceny bitcoina (BTC) na poziomie 146 tys. Analityk banku wyjaśnił, że cena kryptowaluty może osiągnąć ten poziom, jeśli jej zmienność spadnie, a inwestorzy instytucjonalni zaczną inwestować w bitcoina więcej niż w złoto w swoich portfelach.

Zmienność bitcoina największym ograniczeniem dla kryptowaluty

JPMorgan opublikował w zeszłym tygodniu pierwszy raport dotyczący perspektyw alternatywnych inwestycji, w tym aktywów cyfrowych. Analityk firmy, Nikolaos Panigirtzoglou przewiduje w raporcie, że cena bitcoina może w dłuższej perspektywie osiągnąć 146 000 USD z krótkoterminową ceną docelową 73 000 USD na 2022 rok.— Aktywa cyfrowe znajdują się w wieloletnim strukturalnym wzroście, ale obecny punkt wejścia wygląda naszym zdaniem nieatrakcyjnie dla 12-miesięcznego horyzontu inwestycyjnego, ponieważ wydaje się, że bitcoin powrócił na terytorium wykupienia – wyjaśnił.

Zdaniem Panigirtzoglou, pojawienie się obaw inflacyjnych wśród inwestorów we wrześniu/październiku 2021 r. wznowiło zainteresowanie wykorzystaniem BTC jako zabezpieczenia przed inflacją.

— Urok Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją został być może wzmocniony przez brak reakcji złota w ostatnich tygodniach na zwiększone obawy inflacyjne – zauważa analityk.

Panigirtzoglou spodziewa się, że bitcoin nadal będzie konkurował ze złotem , zwłaszcza że inwestuje coraz więcej millenialsów, biorąc pod uwagę ich preferencje dla kryptowalut.

Analityk JPMorgan powiedział jednak, że aby spełniła się prognoza cenowa na poziomie 146 000 USD, zmienność bitcoina musiałaby znacznie spaść, aby inwestorzy ograniczeni zasadami handlu czuli się komfortowo dodając kryptowalutę do swoich portfeli.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zauważył, że zmienność BTC jest obecnie około cztery do pięciu razy wyższa niż złota. W raporcie dodano, iż obecna zmienność jest tak dużym problemem, że godziwa cena bitcoina wynosi w rzeczywistości około 35 000 USD.

Niemniej jednak bank zauważył, że zmienność bitcoina spada, a cena 73 000 USD wydaje się rozsądna jako cena docelowa na 2022 rok. Co więcej, Panigirtzoglou powiedział, że bitcoin jest szalenie nieprzewidywalny i możliwy jest zarówno wzrost powyżej 146 000 USD, jak i spadek poniżej 30 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here